За дні, в які народний депутат без поважних причин не виконує своїх депутатських повноважень, передбачених законом, йому не провадяться виплати, пов'язані з виконанням депутатських повноважень.

В такій редакції депутати запропонували викласти ч.5 ст. 33 Закону “Про статус народного депутата”, вилучивши з неї посилання на необхідність участі профільного парламентського комітету при визначенні питань щодо невиплат зарплати народним депутатам за ті дні, коли вони без поважних причин не виконували визначених законами повноважень.

Таким чином процедура може бути суттєво спрощена і як результат – нардепам перестануть виплачувати зарплату за дні, які вони пропустили.

Відповідний законопроект №1462 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо ненарахування виплат народним депутатам України у разі невиконання ними передбачених законом повноважень без поважних причин)” було зареєстровано у ВР 12 грудня.

Зауважимо, що дані письмової реєстрації будуть підставою для нарахування виплат народному депутату за час участі в пленарних засіданнях Верховної Ради України.

Окрім того, Голові Верховної Ради України проектом рекомендується забезпечити внесення змін до розпоряджень, які регулюють порядок обліку робочого часу та оплати праці народних депутатів України, передбачивши, що за дні, в які народний депутат України без поважних причин не виконує своїх депутатських повноважень, передбачених законом, виплати, пов’язані з виконанням депутатських повноважень, не проводяться.
 

новини про Львів

 

за матеріалами: Закон і Бізнес


Корупція Інфо
При публікації матеріалів із сайту обов'язкове посилання