На нашому сайті був опублікований матеріал «Брати Брезіцькі – вовки нашого часу», який став одним із рекордсменів серед прочитаних статтей, та отримав неочікуване продовження.

Справа у тому, що нещодавно до нашої команди Корупція.інфо звернувся Тарас Чепурний, та розповів нам, що Брезіцький Н.Р. методом рейдерського захоплення намагається забрати і його підприємство.

Чепурний Т. є заступником голови правління колективного сільськогосподарського підприємства «Гряда» та власником майнових паїв в розмірі більше 50%.

«Про особу Брезіцького Н.Р., мені стало відомо, в зв’язку з розглядом позовної заяви про стягнення коштів в сумі 2 500 000 грн з КСП «Гряда». Ознайомившись з позовною заявою та документами, які до неї додані, я зрозумів, що до КСП «Гряда» застосована класична рейдерська схема, яка полягає в наступному: чоловік голови правління КСП «Гряда» Брантюк А.А. нібито позичає в Брезіцького Н.Р. 2 500 000 гривень, та уклає договір позики. Поручителем в забезпеченні вищезазначеного позики виступила, дружина Брантюка А.А., голова правління КСП «Гряда» Гординська І.В., яка підписала з Брезіцьким Н.Р. договір поруки, заставою в якому виступає майно КСП «Гряда». Завершується ця махінація тим, що вже незабаром Брезіцький Н.Р. подає позовну заяву про стягнення коштів в сумі 2 500 000 грн з КСП «Гряда».

Необхідною складовою рейдерського захоплення є суд, який прийме потрібне для рейдерів рішення.

І, як виявилось такий суддя в Жовківському районному судді Львівської області в Брезіцького Н.Р. є, -додає пан Тарас.

За словами, Тараса Чепурного цей суддя – Мікула В.Є.

Як зазначає, пан Тарас під час судового розгляду цієї цивільної справи, якою займався суддя Мікула В.Є., Жовківського районного суду Львівської області, позивач Брезіцький Н.Р., на його клопотання, так і не надав оригінали договорів позики та поруки.

" Я вважаю, що вони підписані заднім числом, а суддя на підставі копій документів, прийняв рішення не перевіривши оригіналів. Тепер зрозуміло чому! Договора позики та поруки сфальсифіковані, тобто підписані «заднім числом», на що вказала б експертиза даних договорів, – розповів Тарас.

Він додає, що суддя Мікула В.Є. це розумів, а тому і не вимагав оригінали документів не з Брезіцького Н.Р.

"Вважаю, що між Брезіцьким Н.Р. та суддею Мікулою В.Є. існує домовленість, за якою суддя сприяє рейдеру в захопленні майна. Водночас, суддею Мікулою В.Є. Жовківського районного суду Львівської області 18.06.2013 року прийнято рішення про стягнення з КСП «Гряда» 2 500 000 грн., на користь Брезіцького Н.Р. Ухвалою Апеляційного суду Львівської області дане рішення залишено в силі колегією суддів, – головуючий суддя Павлишин О.Ф., судді Мікуш Ю.Р., Ніткевич А.В, – підсумовує автор звернення. 

Також, як зазаначає пан Чупурний проти нього зумисно здіснили акт тиску, написивши декілька позовів про усунення з посади.

"Слід окремо зауважити КСП «Гряда» подало до Жовківського районного суду Львівської області декілька позовів з метою усунення мене з посади, визнання договорів дарування майнових паїв недійсними, щоб рейдерській групі було простіше і комфортніше захоплювати та ділити майно", – розповідає він

Цікаво, що за дивним збігом обстави всі справи, що стосуються рейдерських захоплень Брезіцького, дивним чином попадають до вже відомого судді Мікули В.Є."Примітно, що там де стороною виступає КСП «Гряда» в особі керівника Гординської І.В., дивним чином, незважаючи на автоматизований розподіл справ, усі вони попадають до судді Мікули В.Є., який вирішує усе та в будь-який спосіб на користь або Брезіцького Н.Р., або на користь Гординської І.В. Більш того, саме за скаргою учасників судової справи, де виступав професійний рейдер Брезіцький Н.Р. і на чию користь було прийнято суддею Мікула В.Є. рішення, до нього Вищою кваліфікаційною комісією суддів України 02.02.2012 року було застосовано дисциплінарне стягнення у вигляді догани.», – додає він

 

Також Т.Чепурний підсумовує, «ще в червні я звернувся до прокурора Жовківського району Львівської області, із зверненням, у якому просив вжити заходів прокурорського реагування з відкриттям кримінального провадження щодо злочинної групи, а саме Гординської Ірини Василівни, Брантюка Андрія Адамовича та Брезіцького Назарія Романовича, які скоїли шахрайство способом підробки документів з метою рейдерського захоплення  та перерозподілу майна співвласників КСП «Гряда». 

Як стало відомо, звернення хоча зареєстроване в ЄРДР, проте досудове розслідування просувається дуже повільно і не в повній мірі.

За словами пана Тараса він просив провести криміналістичну експертизу встановлення часу виконання підписів та відтиску печатки на договорах позики та поруки. Проте незважаючи, на його майже щоденні нагадування та прохання, на наявність відповідних зразків та матеріалів, на контроль Жовківської районної та Львівської обласної прокуратур за ходом цього розслідування, – слідство не направило ці документи до Київського науково – дослідного державного центру судових експертиз.

Як вдалося з'ясувати, за отриманою Тарасом Чупурним неофіційною інформацією на слідство і прокуратуру Жовківського району Львівської області чиниться тиск.

"Мною подані звернення до прокуратури Львівської області та Генеральної прокуратури, щодо вжиття відповідних заходів щодо злочинної групи, а саме Гординської Ірини Василівни, Брантюка Андрія Адамовича та Брезіцького Назарія Романовича, які скоїли шахрайство способом підробки документів з метою рейдерського захоплення  та перерозподілу майна співвласників КСП «Гряда».На що заступник прокурора Львівської області Брездень В.І., надав пояснення мені, та в Генеральну прокуратуру України, що голова правління КСП «Гряда» Гординська І.В. халатно віднеслась до своїх обов’язків, як керівник КСП «Гряда»". В зв’язку з чим стає зрозумілим, що в прокуратурі Львівської області Брезіцького Н.Р. прикриває заступник прокурора Львівської області Брездень В.І" , – додає він.

 

Також, як додав позивач, наразі Брезіцький Н.Р. використовує в своїх планах і Зубика А.Р.

Так Гординська І.В. нібито позичила в Зубика А.Р. 700 000 гривень, та поручившись майновими паями в розмірі 99 % КСП «Гряда», незважаючи, що є пряма заборона в законодавстві, про недопустимість застави майнових паїв. Звичайно Зубик А.Р. звернувся до КСП «Гряда» з позовом  в суд, де як вже не дивно, дану справу розглядає суддя Жовківського районного суду Мікула В.Є., і я знаю, що він прийме рішення на користь Зубика А.Р., так як він сприяє в рейдерських захопленнях Брезіцькому Н.Р.

 

Цікаво, що за словами Чепурного, в Галицькому районному суді м. Львова суддею Юрків О.Р. розглядається кримінальна справа, в якій Зубик А.Р., проходить в якості обвинуваченого.

Наша команда проведе серію розслідувань, щодо цих рейдерських захоплень Брезіцьким Назарієм Романовичем, та розкаже про всіх суддей та прокурорів, які сприяюють йому в цьому.

 

Джерело: ІА Корупція Інфо