Генеральна прокуратура Україна виступає за відновлення системи військових судів.

Про це повідомив генеральний прокурор Віталій Ярема під час зустрічі із військовими прокурорами, які від’їжджають до зони АТО в порядку ротації виконувати свої службові обов’язки.

Мною підтримана ініціатива Головної військової прокуратури щодо необхідності розгляду питання відновлення системи військових судів у рамках судової реформи, проведення якої визначено главою держави як першочергове,— повідомив Ярема, слова якого наводить прес-служба ГПУ.

За його словами, відсутність у суддів місцевих судів постійної судової практики та спеціальних знань з військового права призводить як до невиправданого збільшення строків розгляду проваджень щодо військових злочинів, так і до застосування невиправдано м’яких мір покарання за їх вчинення.

Він також підкреслив, що перед прокуратурою "постали непрості завдання, які потребують додаткових зусиль у забезпеченні законності на військових об’єктах та у військових формуваннях, насамперед в зоні АТО, швидкого та якісного розслідування військових злочинів".

Генеральний прокурор поінформував військових прокурорів про підготовку ряду законопроектів, зокрема про створення військової поліції, відновлення дисциплінарного арешту як засобу впливу у випадках грубого порушення військової дисципліни, посилення кримінальної відповідальності за вчинення військових злочинів.

 

Джерело: Телеканал новин "24"