Головний адміністратор Януковича і досі зберігає серйозний вплив на нинішню українську політику, вміло маніпулюючи підконтрольними йому групами як мінімум в двох фракціях коаліції та використовуючи бійців батальйону “Айдар”

У новому парламенті Льовочкін засідає в депутатському кріслі неофіційного керівника фракції “Опозиційного блоку”, а його люди, які за часів Януковича були причетні до колосальних фінансових оборудок, навіть використовують добровольчі силові підрозділи Збройних сил.

Майстерними інтригами Льовочкіну вдалося сформувати групи впливу в кількох фракціях коаліції. За допомогою свого головного медіаактиву – найбільшого українського телеканалу “Інтер” він створює собі імідж нового, начебто не заплямованого співпрацею з минулим режимом, політика.

Після гучного інтерв’ю колишнього президента Віктора Януковича Генпрокуратура повідомила, що допитала Льовочкіна. Але якби ГПУ дійсно хотіла перевірити діяльність очільника адміністрації колишнього президента, то їй точно було б чим зайнятися, і не тільки у справі розгону Майдану. Точно не зайвим було б продовження прокурорської роботи ще й у скандальному епізоді з приватизацією та забудовою цілого острова в елітному селищі Конча-Заспа під Києвом, оформленого на сестру та політичну соратницю Льовочкіна так само народного депутата – Юлію Льовочкіну.

Ще влітку цього року генпрокуратура проводила перевірку приватизації цієї ділянки і встановила, що забудовують її незаконно. Про це чітко вказано в документі – листі з Генеральної до Київської обласної прокуратури. Було знайдено порушення, як мінімум, трьох статей водного кодексу – це чітко відображено в акті перевірки. Йдеться насамперед про те, що на островах забудівля земельних ділянок заборонена і ці земельні ділянки можуть виділятися тільки для обслуговування гідротехнічних споруд, тощо, там не може бути будинків, гаражів, сміттєзвалищ.

Але, не зважаючи на чіткі вислови земельних інспекторів і обізнаність Генпрокуратури, незаконне будівництво на острові триває. Напевно, родина Льовочкіна, не зважаючи на зміну влади і втечу Януковича, і досі зберігає вплив на мотивацію прокурорської роботи.

Крім того, слід Льовочкіна видно і у справі львівського підприємця Тараса Колтика, який ще в 2008 році інвестував в комунальну сферу Києва, закупивши тисячу нових сміттєвих контейнерів та почав спільно зі столичною владою робити бізнес на вивезенні сміття. Аж раптом у 2011-му комунальне підприємство “Київспецтранс” вирішило позбутися свого партнера. “У мене забрали моє майно, право на здійснення підприємницької діяльності і фактично довели до банкрутства підприємство, яке було створено 1991 року”, – розповів Тарас Колтик.

Сталося це саме тоді, коли “Київспецтранс” очолив Арсеній Новіков, на той момент чоловік Юлії Льовочкіної, а брат її у статусі тодішнього голови Адміністрації президента був по суті політичним бізнес-наглядачем над тодішнім столичним градоначальником Олександром Поповим. “Мені тоді недвозначно заявили: “Ти можеш забути про свої контейнери, відповідно, нічого більше платити не будемо”, – заявив Колтик. Тепер він б’ється за справедливість у судах але поки що без особливого успіху.

Не погребувавши відбором сміттєвого бізнесу Колтика, родина Льовочкіна захотіла на ньому буквально озолотитися. Ще у лютому 2012 року у парламенті ще шостого скликання група Льовочкіна хотіла проштовхнути законопроект, яким зобов’язати усіх українців платити утридорога за вивіз сміття. На щастя, тоді очевидна корупційність та безглуздість цього сміттєвого шахрайства стала очевидна парламенту, який зрештою відхилив законопроект, авторами тоді стали депутати більш ніж близькі до тодішнього глави адміністрації – його сестра Юлія,  Юрій Мірошниченко та Владислав Каськів.

“Каськів називав завжди своїм шефом Сергія Льовочкіна, він цього не приховував, його оточення не приховувало, що у них всьо схвачено. Вони до сих пір так вважають. Мені йдуть погрози далі”- заявив підприємець Олександр Ногачевський, знаний експерт у сфері видобутку очищення та виробництва води. За часів колишньої влади співробітничав за програмою “Чиста вода” з колишнім Державним агентством з інвестицій, яке очолював Каськів. Протягом літа низка підприємств Ногачевського була атакована за класичною схемою державно-рейдерського свавілля. Дивно, але в ньому взяли участь окремі бійці та командири окремого штурмового батальйону Міноборони “Айдар”. Це Ногачевськомий зрозумів на зустрічі, на якій був присутній колишній командир “Айдару”. а нині народний депутат з фракції Радикальної партії Ляшка підполковник Сергій Мельничук.

“Якраз я з ним говорив, заходить Каськів у супроводі ще там пари чоловік. “О яка цікава компанія! Сергію, це твій куратор?” – до Мельничука кажу. Він відвернув очі, нічого не сказав”, – розповів Ногачевський обставини зустрічі, на якій він намагався з’ясувати стосунки з Каськівим.

Героїчний батальйон “Айдар” і справді останнім часом продукує досить багато скандалів, пов’язаних з невмотивованим насиллям. Останній з них – зухвале побиття людей на Бориспільській трасі. Такі випадки – це очевидне свідчення браку дисципліни та кризи управління в батальйоні “Айдар”, адже схоже, що значну частину його силовою структури, вочевидь хочуть поставити на службі не державним, а бізнесовим і політичним інтересам.

 

 

За матеріалами програми журналіста Еспресо.TV Артема Шевченка “Репортажі та розслідування”.