фінансова допомога

"Велика сімка" і Міжнародний валютний фонд розглядає можливість збільшення фінансової допомоги Україні, яка знаходиться на межі банкрутства. Про це повідомляєReuters з посиланням на джерела, близькі до переговорів, передає Корупція.інфо

За інформацією видання, загальний пакет допомоги може досягти 40 млрд дол.

Інше джерело підтвердило, що переговори про це були дуже активні, однак дискусії досі тривають, і остаточне рішення ще не прийнято.

В даний час для України відкрита програма МВФ stand-by в обсязі близько 17 млрд дол. В минулому році Україна вже отримала два транші за програмою загальним обсягом 4,6 млрд дол. Також в минулому році Україна могла розмістити євробонди під держгарантії США на суму 1 млрд дол.

Усього за підсумками 2014 року Україна з різних джерел отримала 9 млрд дол., виплативши при цьому 14 млрд дол. боргових зобов'язань. У 2015 році обсяг боргових платежів складе близько 11 млрд дол.

У середині січня уряд України звернувся до Ради директорів МВФ з проханням розглянути можливість затвердження нової програми співробітництва з використанням механізму розширеного фінансування Extended Fund Facility (EFF), який передбачає виділення куди більшого обсягу коштів на період до чотирьох років.