filaret

Предстоятель УПЦ КП патріарх Філарет, збирається звернутися до американських сенаторів з проханням пам’ятати про роль США як гаранта миру, згідно з Будапештським меморандумом. Крім цього, Філарет попросить представників влади надати Україні всю можливу допомогу, в тому числі і озброєння, передає Корупція.інфо

"Ми з Владикою Єпіфанієм приїхали на молитовний сніданок, який щорічно проводить президент США, для того, аби помолитися разом за мир та спокій у світі, а, з іншого боку, поспілкуватися та нагади, що ми просимо Сполучені Штати до кінця виконати зобов'язання гаранта, тобто допомогти Україні захистити свою територію", – підкреслив Філарет.

Читати: Дипломати і генерали США закликали надати Україні зброю і підтримку на $2 млрд

Також він наголосив на тому, що Україна уже продемонструвала свою миролюбність ще у 1994. Саме тоді країна відмовилася від ядерної зброї, яка за потужністю займала третє у світі місце. І тоді був підписаний Будапештський меморандум, гарантами якого є США, Британія та Росія.

"Якщо Будапештський меморандум не буде дотриманий, довіра до міжнародних договорів у світі буде втраченою", – додав патріарх.

Крім цього Філарет заявив, що має намір говорити про необхідність надання Україні сучасних видів оборонної зброї. "Ми можемо і самі (в майбутньому) випускати озброєння, але зараз ми просимо допомогти нам захистити свою територіальну цілісність", – додав він.

Читати: Москаль: Бойовики почали застосовувати “психологічну зброю”

Також патріарх закликав українську діаспору підтримати армію України коштами, а населення гуманітарною допомогою.

В Україну патріарх Філарет повернеться 6 лютого.