Yatsenyuk4

Прем'єр Арсеній Яценюк пропонує президенту і парламентській коаліції призначити голову Антимонопольного комітету України для прискорення реформ.

"Антимонопольна політика в країні – це одне із завдань", – сказав він на засіданні Національної ради реформ в понеділок, передає Корупція.інфо

"Треба разом із президентом і парламентською коаліцією ухвалити рішення щодо керівництва Антимонопольного комітету", – додав Яценюк.

Як негативний приклад відсутності адекватної антимонопольної політики прем'єр назвав 185 місце, яка посіла України за критерієм легкості приєднання до електромереж, оприлюдненому минулого тижня Світовим банком рейтингу ведення бізнесу, тоді як загалом країні вдалося піднятися в цьому рейтингу за рік на 16 позицій – до 96 місця."Ми на самому хвості: тому що монополія диктує свої правила", – прокоментував Яценюк.

Як відомо, Верховна Рада наприкінці березня 2014 року звільнила Василя Цушка з посади голови АМКУ. З того часу ця посада залишається вакантним, а виконує обов'язки голови державний уповноважений Микола Бараш.

Кілька джерел у Верховній Раді повідомили агентству "Інтерфакс-Україна", що серед кандидатур на посаду голови АМКУ розглядається голова комітету з питань економічної політики, член фракції "Народний фронт" Андрій Іванчук.
Сам Іванчук заперечив  можливість його призначення. 

Згідно із Конституцією і законом "Про Антимонопольний комітет України", його голову призначає на посаду і звільняє з посади президент України за згодою Верховної Ради.

Встановлено також, що у складі АМКУ, окрім голови, ще вісім державних уповноважених, серед яких призначаються перший заступник і заступник голови. Відомство підконтрольне президенту і підзвітне Верховній Раді.