Німецькі та голландські журналісти вказують на причетність до трагедії 53-ї зенітно-ракетної бригади РФ.

"Бук", яким, скоріше за все, і був збитий літак із 297 людьми на борту Пасажирський Boeing-777 Малайзійських авіаліній рейсу MH17, який збили 17 липня 2014 року в небі над Донеччиною проросійські бойовики і в якому загинули 297 людей, зазнав катастрофи від пострілу зенітно-ракетного комплексу "Бук М1".

Цю установку привезли із російського Курська.

Про це свідчать дані розслідування, яке провела організація журналістських розслідувань "CORRECT!V", передає Корупція.інфо

За даними німецьких та голландських журналістів, на позиції, з яких обстріляли Boeing, "Бук" доправили бійці 53-ї зенітно-ракетної бригади з метою захисту російських танкових дивізій, які воювали на українській території без розпізнавальних знаків.

У звіті Комісії з безпеки інфраструктури і транспорту Нідерландів вказується, що літак був вражений "безліччю об'єктів, що володіли високою енергією". Ці об'єкти вразили літак зверху і спереду на настільки високій швидкості і з такою силою, що розірвали судно на частини.

Експерт, ім'я якого не вказується в розслідуванні, заявляє:

"Жодних сумнівів, що рейс MH17 був збитий ракетою. І ця ракета була випущена з землі, а не зі штурмовика". "Якщо це була зенітна керована ракета, це міг бути тільки "Бук М1", вбивця літаків, розроблений у СРСР. У сільській місцевості України не встановлені системи ППО", – йдеться у розслідуванні.

У розслідуванні також зазначається, що  версії причини катастрофи, озвучені Росією у відповідь на звинувачення у причетності до катастрофи – "рейс міг відхилитися від завданого маршруту та опинитися на відстані 3 км від українського штурмовика" та оприлюднені начебто знімки з  бригадою "Бук" української армії неподалік від с.Зарощенське – не підтверджуються.

Дані британської розвідувальної команди Bellingcat.com вказують на те, що у день катастрофи Boeing – 17 липня – машина "Бук" проїхала по донецькій дорозі №21, залишила Донецьк приблизно об 11-й ранку.

"Її перевозять на вантажній платформі з білою кабіною. Фотограф французького журналу Paris Match зробив знімок з рухомого автомобіля. Він був близько і відобразив бічну частину "Бука" – його ідентифікаційний номер та інші розпізнавальні знаки недбало зафарбовані.

На вантажній платформі з "Буком" – номер телефону. Вона належить компанії з оренди машин в Донецьку. Власник компанії пізніше повідомив, що його машина була вкрадена в червні проросійськими сепаратистами", – йдеться у розслідуванні.

xFzxsyHO_S8

Автовоз з "Буком" продовжив свій шлях Донеччиною. У той же день він був знову зафіксований у Зугресі. Пізніше пішохід сфотографував його з заправної станції у Торезі. Вогнева установка комплексу "Бук" досягла Сніжного, де її зняли з платформи. На іншому фото -"Бук" з чотирма ракетами вже самостійно їде крізь Сніжне. Розслідувачі Bellingcat прийшли до висновку, що самохідна вогнева установка з ідентифікаційним номером "3*2", сфотографована у червні серед військового конвою, який прямував з Курська у напрямку українського кордону, – той самий "Бук", що був знятий Paris Match на Сході України.

До конвою входив відряджений загін 53-ї зенітно-ракетної бригади, що базується у Курську. Наприкінці червня конвой в'їхав на територію України. "(Один) сержант 53-ї бригади був особливо активний у мережі, опублікувавши безліч фотографій свого загону на сторінці "ВКонтакте".

Його ім'я – Іван Краснопрошин.

Пізніше Краснопрошин та інші військові були "несподівано звільнені з армії", – зазначено у розслідуванні

"Залишається мало сумнівів у тому, що 53-та російська бригада ППО з Курська зайняла позицію в Сніжному на Сході України в той фатальний день".

За даними ЗМІ, сепаратисти встановили систему ППО на півночі Сніжного.

Ця інформація відповідає і супутниковим знімкам, опублікованими посольством США у Києві. На питання розслідувачів, хто міг випустити ракету з "Бука", усі експерти, у тому числі і колишні солдати 53-ї бригади ППО в Курську – згодні, що сепаратисти не в силах використовувати "Бук".

"Немає сумнівів, що наказ стріляти по MH17 дав російський офіцер", – підсумовують автори розслідування. Як зазначає військовий експерт, ім'я якого у розслідуванні не називають, "Бук М1" виявляє ціль з "активним радаром": він випромінює свій власний зондуючий сигнал і приймає його відбитим від мети.  При  цьому радар "Бук" не може точно визначити тип літака-мішені – бойовий це літак чи пасажирський.

"Притаманні радянським ППО технічні недоліки вже призводили до фатальних наслідків у минулому. У 2001 році помилковий запуск ракети "Бук" став причиною катастрофи: український морський флот помилково вразив російський цивільний літак під час військових навчань у Криму. Рада нацбезпеки і оборони України визнала, що літак було збито і вжила заходів: Україна законсервувала всі свої "Буки" на 10 років", – нагадують автори розслідування.

 

 

 

Джерело: Корупція.інфо

за матеріалами ТСН