Голландські журналісти взяли інтерв'ю у свідка запуску ракети з «Бука» у малайзійський Boeing 777, який було збито цього літа в небі над Донеччиною.

Неназваний свідок повідомив журналістам, що сфотографував слід, який залишила у повітрі ракета «Бука», почувши сильний вибух. З його слів, чимало людей вийшли на балкони, щоб глянути, що трапилось.

«Я побіг до балкона, озирнувся, але нічого не побачив, крім білого сліду в повітрі, який і сфотографував. В цей момент я не знав, що це. Я вважав, що це був просто білий слід, що поступово розвіюється та йде з обрію вгору до хмар. Тільки через деякий час стало зрозуміло, що це»,– розповів свідок.

 

Згодом він передав зроблені знімки представникам СБУ й особисто зустрівся з голландськими фахівцями.

«Я зв’язався з одним другом і дав йому фотографії, включаючи оригінали. Друг зв’язався (із силовиками, – ред.) і передав їх СБУ, що була в них зацікавлена. Після цього мені довелося пояснити деякі деталі фото і віддати камеру»,– додав свідок.

Пізніше чоловік вирушив до Києва на зустріч з представниками СБУ та представниками міжнародного комітету з розслідування трагедії. Свідок вважає, що його фотознімки можуть бути непрямими доказами того, що пасажирський лайнер збили саме за допомогою «Бука».

«Я багато розмовляв з дослідниками з міжнародного комітету. Їх було двоє: один з Нідерландів, другий з Австралії. Ми розмовляли близько трьох годин, записуючи все на відеокамеру… Фото – непрямі підтвердження. Немає інших доступних фотографій, що показують, що це «Бук» запустив щось в цій зоні. Поки кожен впевнений у своїй правоті, інших доказів тут немає»,– резюмував він.

 

0087