Одразу 17 регіонів та міст Росії, а також три емітенти, пов'язані з урядом, втратили свої кредитні позиції. Міжнародне агентство Moody's знизило їхні рейтинги та поставило їх на перегляд у бік подальшого зниження.

"Ці рейтингові дії обумовлені погіршенням кредитоспроможності Російської Федерації, у зв'язку з чим 16 січня 2015 року суверенний рейтинг російських облігацій був знижений з Baa2 ("негативний") до Baa3 ("негативний")", – говориться в повідомленні Moody's, яке цитує ТАСС.

 Міжнародне агентство 16 січня знизило довгостроковий рейтинг державних облігацій РФ на один щабель – з "Baa2" до "Baa3". Короткостроковий кредитний рейтинг знижений до рівня "P-3" з "P-2". Обидва рейтинги поставлені на перегляд з можливістю зниження. Агентство знизило рейтинги низки найбільших російських компаній і їхніх дочірніх підприємств слідом за зниженням суверенного рейтингу Росії.

Зокрема, були знижені рейтинги "Сбербанку", "Внєшекономбанку" і АІЖК. А також "Газпрому", "Роснєфті", "Лукойла", "Норильського нікелю", "Газпром нєфті", "Транснафти, "Російських залізниць" ("РЖД") і Федеральної пасажирської компанії знижені до Ваа3 з Ваа2.

 В останній заяві Moody's також наголошується, що агентство знизило на один щабель рейтингової шкали рейтинги міст Москви і Санкт-Петербурга, ГУП "Водоканал Санкт-Петербурга", ТОВ "Водоканал Фінанс", ВАТ "Західний Швидкісний Діаметр", Республіки Башкортостан, Республіки Татарстан, Ханти-Мансійського автономного округу, Самарської області, Чуваської Республіки, Красноярського краю, Республіки Комі, Омської області, Нижегородській області, міста Краснодара, міста Омська, міста Волгограда, Бєлгородської області та Вологодської області. Рейтинг Краснодарського краю знижений на два щаблі рейтингової шкали.

Рейтинги поставлені на перегляд з можливістю подальшого зниження. Рейтинг Москви в іноземній і національній валютах знижений з Baa2 до Baa3 і поставлений на перегляд у бік зниження. Рейтинг Санкт-Петербург за тими ж показниками знижений з Baa2 до Baa3 і поставлений на перегляд у бік зниження.

 При подальшому зниженні, яке може статися, згідно з негативним прогнозом Moody's, державні облігації опустяться до "спекулятивного" або "сміттєвого" рівня. Це вже означає, що інвесторам не рекомендується вкладати кошти в російську економіку. Тим часом кредитні рейтинги Росії знижують й інші міжнародні агентства. Росію накрило "цунамі" погіршення кредитних рейтингів – прогнозують дефолт, рекордно "тікає" капітал.

 Джерело: ТСН