Сьогодні в столиці Німеччини почнуть готувати порядок переговорів "нормандської четвірки" в Астані 15 січня.

Сьогодні в Берліні відбудеться зустріч глав політдепартаментів МЗС України, РФ, Франції та Німеччини. Вони повинні підготувати майданчик для переговорів у Берліні своїх начальників 8-9 січня.

За планами "нормандської четвірки", відбудеться черговий раунд переговорів у Мінську, в якому візьмуть участь ватажки бойовиків. З ними екс-президент Леонід Кучма обговорить виконання мирного плану Петра Порошенко: вихід на лінію (яку не повинні перетинати ні українські військові, ні бойовики), відведення важкого озброєння і завершення обміну полоненими. Там же в Мінську сторони повинні скласти календарний план виконання пунктів мирного мінського протоколу. Якщо бойовики будуть виконувати мінський протокол, за словами глави німецького МЗС Франка-Вальтера Штайнмайера, українсько-російський конфлікт можна вирішити до кінця року. Але експерти попереджають: РФ зацікавлена в заморожуванні конфлікту на Донбасі, щоб утримати Україну під своїм впливом.

БЕРЛІН.

Українську сторону на сьогоднішніх переговорах представить директор департаменту політики МЗС Олексій Макєєв. Учора ввечері, полетівши до Берліна, у своєму Twitter Макєєв написав, що його чекає захоплююча місія, не виключивши появи нових проблем у ході переговорів. Правда, такі нові проблеми виникли вже вчора: ближче до вечора в Донецьку поновилися потужні артобстріли. "Вогонь такий, як був до перемир'я" – розповів житель Київського району міста Ілля. На момент здачі номера в друк відреагували лише представники ОБСЄ, констатувавши погіршення ситуації на Донбасі.
 

МІНСЬК.За словами глави німецького МЗС, основою розв'язання українсько-російського конфлікту залишаються мінські домовленості. "Нам потрібні подальші кроки щодо примирення, якого насправді будуть дотримуватися: окреслити лінію розмежування, відвести важке озброєння і забезпечити гуманітарний доступ. Ми працюємо над цим", – сказав Штайнмаєр.

Свої напрацювання глави МЗС після переговорів 8-9 січня передадуть перемовникам мінського формату. Нагадаємо: остання зустріч в білоруській столиці пройшла 24 грудня і не принесла результатів. Але, після інформації, що з'явилася про зустріч у Берліні, бойовики стали поступливішими.

"Ми готові взяти участь у черговому раунді навіть під час свят", – заявив представник так званої "ДНР" Денис Пушілін. Але дату зустрічі сторони ще не обговорювали

 

АСТАНА.

Якщо бойовики почнуть реальне виконання мирного протоколу, то вже 15 січня в Астані, під час переговорів на найвищому рівні з главами РФ, Франції та Німеччини, Україна може перейти до обговорення проведення місцевих виборів на Донбасі цієї осені. За словами Петра Порошенка, саме після цього на Донбасі почнеться рух до встановлення миру.

Штайнмаєр пояснив: встановити мир допоможуть введені Заходом санкції проти РФ.

"Подальше погіршення економічної та фінансової ситуації в РФ і Україні внаслідок кризи можуть поліпшити перспективи для розрядки. Ми хочемо це використовувати", – сказав глава німецького МЗС. На думку політолога Олександра Палія, яка страждає від санкцій економіка дійсно може змусити владу РФ піти на поступки.

 

 

 

за матеріалами:  Сегодня