Львівська облрада ухвалила звернення до Верховної ради України та Президента України щодо позбавлення громадянства осіб, котрі підтримують агресію Росії проти України. Повідомила прес-служба Львівської обласної організації ВО «Свобода», передає ІА Корупція Інфо.

Подаємо повний текст звернення:

«Ми, депутати Львівської обласної ради, звертаємося до Вас із проханням про таке.

Своєю Постановою від 27 січня 2015 року Верховна Рада України звернулась до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором.

Співучасниками та активними виконавцями цієї агресії є і колаборанти та російські прихвосні серед громадян України у складі самопроголошених терористичних організацій, так званих «ДНР» і «ЛНР», які оснащені російським озброєнням посягнули на територіальну цілісність і недоторканість України, чинять дії спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу, захопили державну владу, є причетними до тероризму, масових заворушень, диверсій, шпигунства та державної зради. Вони чинять опір українським збройним силам та іншим військовим формуванням, масово вбивають мирних мешканців, руйнують міста і села, знищують інфраструктуру у Донецькій та Луганській областях України.

На рахунку колаборантів-терористів об’єднаних у так звані «ДНР» та «ЛНР», а також тих хто матеріально-технічно, фінансово і організаційно підтримує агресію проти Українитисячі смертей українських військових і добровольців, прояви етнічних чисток, вбивства та викрадення іноземців, неприхований та свідомий розстріл з ракетної артилерії мирного населення у Волновасі, Маріуполі та Краматорську, а також інші численні смерті ні в чому невинних цивільних.

Якщо людина всією своєю діяльністю заперечує саме існування Української держави, громадянином якої вона є, або скоює дії, направлені проти її територіальної цілісності, незалежності і безпеки, то вона точно не ототожнює себе з Україною і сама руйнує юридичний зв'язок між собою і державою, який і називається громадянством. І отже така людина своїми діями сама дає державі підстави для позбавлення громадянства.

Практика позбавлення громадянства за терористичні дії набуває все більшої актуальності в світі через зростаючу загрозу тероризму. Наприклад, в Німеччині парламентарі розглядають можливість позбавляти громадянства тих, хто відправляється до Сирії чи Іраку брати участь в бойових діях на стороні так званої «Ісламської республіки», яка визнана терористичним угрупованням. Оскільки так звані «ДНР» і «ЛНР» в Україні теж визнані терористичними організаціями, то їхні прихильники автоматично стають посібниками тероризму, отже, можуть бути позбавлені громадянства.

Звертаємося до Верховної Ради України з проханням внести зміни до статті 25 Конституції України, Закону України «Про громадянство України», зокрема доповнивши розділ ІІІ статті 17 пунктом 4 такого змісту «за підтримку сепаратизму, збройну терористичну й антиукраїнську діяльність та пропаганду». З цією метою закликаємо Верховну Раду України ухвалити відповідні зміни до Конституції України та у Законі України «Про громадянство України», а Президента України припинити громадянство України особам причетних до терористичних організацій «ДНР», «ЛНР» та тих хто чинить збройний опір українським збройним силам, матеріально-технічно, фінансово і організаційно підтримує агресію проти України.

Ми, депутати Львівської обласної ради, розраховуємо на швидкі рішення Верховної Ради України і Президента України з порушеного питання".