14 лютого о 23.00 зі Львова на схід України волонтери з громадської організації "Рабів до раю не пускають" повезли допомогу бійцям в зону АТО. Усе зібране активісти передадуть до Слов'янська, Артемівська, а також в Дебальцево.

"Підприємці, які продають військову амуніцію, безкоштовно віддали нам тактичні окуляри, тактичні рукавиці, взуття, одяг і передали 30 блоків цигарок. Місцеві жителі позносили до штабу закрутки, цигарки, воду, засоби індивідуальної гігієни. Назбиралося 2 мікроавтобуси і легковий автомобіль. Представники фармацевтичних закладів передали медикаменти. У свято Дня Валентина у Львові зібрали велику кількість валентинок, яких передадуть солдатам. Від отця Степана з Італії отримали вервички для солдат", – каже керівник громадського формування "Рабів до раю не пускають" Іван Спринський.

Перед кожною поїздкою активісти отримують інструктаж з техніки безпеки у військових, як себе вести в різних ситуаціях. Зараз на схід виїхало 7 чоловік, а повернуться вони за планом у вівторок.

"Страх звичайно, що є, але ми свідомо розуміємо, за що ми взялися і що мусимо нашу місію виконати до кінця. Якщо ми наближаємося до зони АТО увечері, то ми ночуємо у Харкові і вранці в'їжджаємо у зону АТО, адже це дуже безпечно. З початком військових дій, як ми тільки починали возити допомогу – був страх, а зараз він вже пройшов, можливо тому, що звикли. Зараз небезпека більша, адже коли приїжджаємо в зону АТО, чуємо постріли, снаряди розриваються по дорозі", – каже активіст громадського формування Ігор Очабрук.

Активісти зв'язуються із громадськими організації Польщі, Італії та привозять на територію України усю допомогу, яку дають. Усе, що зараз повезли на схід, збирали 2 тижні.

"Підприємці від Польської організації "Відвертий діалог" передали нам в подарунок мікроавтобус "Ford Transit", там ми його і залишаємо. Їдемо у зону АТО трьома машинами, а повертаємося двома. У військові госпіталі теж веземо ліки, ми передамо їх в Артемівський госпіталь і також в медичну частину в Дебальцево і Лисичанськ. Щотижня на схід від нас їде допомога, але цього разу затрималися із ремонтом мікроавтобуса", – додає Іван.

Громадські активісти з організації "Рабів до раю не пускають", звертаються до всіх небайдужих з проханням долучитися до збору допомоги бійцям, які перебувають на передовій. Приносити речі усі охочі можуть на Підмурну, 5, а переказати кошти можна за номером 4731 2171 0638 0296 – Спринський Іван Мирославович.