Депутати Львівської міськради прийняли бюджет міста на 2015 рік. 

За словами директора департаменту фінансової політики ЛМР Олега Іщука, бюджет 2015 року запропоновано на геть іншій законодавчій основі, ніж у попередні роки, передає ІА Корупція Інфо. І це має принести Львову нечуваний успіх. Як і раніше, наповнювати місцеву казну буде податок на доходи з фізичних осіб, місцеві податки та збори і ще акцизний податок, який становитиме 8%.

Screenshot_4

При складанні бюджету ми враховували ріст мінімальної заробітної плати та ріст енергоносіїв. Загалом  ми дуже детально опрацювали бюджет на комісіях, врахували абсолютно все, що необхідно було врахувати ”, – наголосив Олег Іщук.

Screenshot_2

Витрати місцевого бюджету у 2015 році розподілили так: 30,1% – іде на освіту, 20,6% – на житлового-комунальне господарство, решта грошей витратять на культуру, мистецтво, соціальний захист та низку інших сфер.

І трохи про невтішні цифри. Львів має багато боргів. Зокрема, 784,4 млн грн, з яких 3,4 млн грн – це боргові зобов’язання чисто міського бюджету (позика НЕФКО).

Screenshot_11

За словами голови депутатської бюджетної комісії Львівської міськради,  Яромира Самагальського, якщо брати абсолютні цифри бюджету 2015, то вони досить високі. Втім є і свої нюанси.

Ми маємо розуміти, що є курсові різниці, ріст цін на паливо, зниження купівельної можливості гривні, її девальвація. І чи вдасться нам реалізувати повністю  цей бюджет – побачимо. Я б назвав цей бюджет «Пережити рік», – зазначив Самагальський. А тим часом ми перейдемо до фактів.

Факти

1. Цього року львівський бюджет не має поділу на кошики №1 і №2. Є лише субвенції та бюджет.

2. Міністерство фінансів більше не визначатиме індикативні показники і не буде їх доводити  до місцевих бюджетів.

3. Відтепер, щоб прийняти бюджети 2016-го й подальших років, львівським депутатам не потрібно чекати, коли приймуть бюджет України.

4. Базових дотацій у Львова немає. Є реверсна дотація – це те, що ми будемо віддавати до державного бюджету.

5. Відтепер освітня й медична субвенції будуть виключно за державні кошти.

6. Офіційні трансфери цьогорічного бюджету – 1 015 млн гривень, бюджет розвитку становить – 72,2 млн грн., а загальний фонд міського бюджету на 2015 рік складатиме 1 723, 6 млн грн,

Мер міста вважає, що хоч цьогорічний бюджет більший у цифрах, це не привід радіти

«Цей бюджет справді у цифрах більший, але якщо перевести його у долари, то сума є меншою», – зазначив Садовий.

Screenshot_3

Screenshot_1Screenshot_6Screenshot_7Screenshot_8Screenshot_9

Не освоїли

Як тільки ми прийняли новий бюджет, почали згадувати і старий. Виявилося, що крім позитивних моментів, були і негативні. Так, торік місто отримало із державного бюджету 51 мільйон гривень, щоб подолати проблему із неприємним запахом на вулицях. Втім ці кошти, як прийшли, так і пішли, адже гроші доведеться повернути – їх впродовж минулого року чиновники Львівської міськради так і не освоїли. Віддадуть у казну і ще кілька десятків мільйонів. Торік на ремонт вулиць було виділено 70 мільйонів гривень, втім використали лише 30%. А погодьтеся, за ці 49 мільйонів можна було неабияк попрацювати на благо міста.

Чи вийде чиновникам реалізувати усе задумане цього року — покаже час. А от як вони будуть це реалізовувати — відповідальність на їхній совісті та плечах громадськості.

 

 

джерело: 032