Снайперські групи перебували на дахах готелю "Україна" і Укрспоживспілки, у приміщеннях декількох будівель по вул. Хрещатик, на дахах Кабміну, ДСО та АП

Імена снайперів, які стріляли в активістів Майдану 19-20 лютого, відомі, проте їх ніхто не затримує.

Про це повідомив голова Тимчасової слідчої комісії з розслідування подій на Майдані народний депутат Геннадій Москаль.

"В "Оперативному плані нейтралізації екстремістської діяльності учасників протестних заходів", розробленому антитерористичних центром СБУ (далі АТЦ) сказано: "З метою недопущення скоєння злочину, який можливо готується, керівником АТЦ за погодженням з головою СБУ оголошується проведення спецоперації "Бумеранг" і задіюються всі необхідні сили і засоби. Проведення силової акції силами Внутрішніх військ та спецпідрозділу "Беркут" МВС України в рамках операції "Хвиля". Всього планується залучити до 10 000 бійців ВВ і близько 12 000 співробітників міліції, з них 2000 – "Беркута", – повідомив Москаль.

Він також розповів, що в плані чітко визначені завдання груп:

"Групі прикриття та вогневої підтримки. Знаходиться в готовності по команді надати підтримку вогнем основним групам захоплення, забезпечити прохід до будівлі, нейтралізувати озброєних злочинців, які здійснять втечу з місця подій. Групі снайперів. надати підтримку вогнем основним групам захоплення. Постійно доповідати про зміни при проведенні штурмових дій. Розподіл особового складу штурмової групи, розрахунок озброєння та спеціальні засоби і взаємодію між підрозділами покладено на керівника штурмової групи полковника Човганюк В.І. Вик .: ЦСО "А" СБУ . Відп .: Присяжний Олег Володимирович, КЗ: 39-05, 067-328-37-70 ".

За інформацією Москаля, пунктом 5 цього оперативного плану позначено розташування снайперських пар:

"Розміщення снайперських пар на дахах і в приміщеннях будинків (вул.Хрещатик, 7/11, 13, 19а, 22). Довідково: У разі необхідності буде задіяний вертоліт Мі 8. Іспк .: ВВ МВС, ЦСО "А" СБУ ".

Голова ТСК також розповів про "План проведення спеціальної операції", де в пункті 4 визначено, що до групи прикриття і вогневої підтримки та групи снайперів входять: група прикриття та вогневої підтримки 2-го управління – 10 співробітників, підрозділи МВС України старший: п- до Шайтанов В.А .; група снайперів – 7 співробітників, старший: п / п-к Бичкуовскій А.М. заступник: м-р Бублик О.В.

22145

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Тобто полковник Служби безпеки України Шайтанов В.А., згідно з даними Плану, очолював групу прикриття і вогневої підтримки, набраної з числа співробітників 2-го Управління спецпідрозділу" Альфа "СБУ, в якому були залучені ще 10 співробітників підрозділів МВС України.

На період зазначених подій саме полковник Шайтанов В.А. був начальником 2-го управління спецпідрозділу "Альфа". Вважаю, що його необхідно терміново викликати на допит за інформацією щодо складу всієї групи прикриття і вогневої підтримки, прізвищ 10-ти співробітників підрозділів МВС, прикомандированих в його групу.

За моєю інформацією, всі вони були озброєні автоматами Калашникова і снайперськими гвинтівками. Старшим другої групи снайперів з числа 7 співробітників СБУ був підполковник Бичковський А.М., – це саме та людина, яка мав позивний "Мирон".

Розмови снайперів , в тому числі і Бичковського, виклав в Інтернеті народний депутат України А.Гриценко. Неодноразові виклики Шайтанова, Бичковського і Бублика на засідання ТСК всі троє ігнорують. Служба безпеки України направляє відписки, що хтось із них на лікарняному, а решта задіяна в АТО ", – повідомив Москаль.

Він підкреслив, що до 2003 року сьогоднішній підполковник Бичковський був чинним співробітником ФСБ Росії, а в 2008 році призначений начальником снайперського відділу Управління "Альфа" СБ України.

Москаль розповів, що тодішній глава СБУ Олександр Якименко особисто віддавав Центру спеціальних операцій "А" СБУ незаконний наказ взяти участь у силовій підтримці розгону мітингувальників на Майдані.

"На схемі чітко вказано місце розташування снайперських груп – це дах готелю" Україна "і дах Укрспоживспілки (перехрестя Хрещатика і вул.Інститутській, навпроти Будинку профспілок). Крім зазначених будинків, снайперські пари внутрішніх військ МВС та спецпідрозділу" Альфа "були розміщені на дахах і у приміщеннях будівель по вул.Хрещатик: 7/11, 13, 19А, 22 ", – зазначив він.


Снайперські групи спецпідрозділу МВС України "Сокіл" перебували на даху будівлі Кабінету міністрів України, а снайперські групи Державної служби охорони – на даху Адміністрації Президента України і даху Будинку з химерами (по вул. Банковій). Співробітники спецпідрозділу "Беркут" ГУ МВС України в м.Києві, оснащені автоматами Калашникова (калібр 7,62), рушницями Форт-500 і снайперськими гвинтівками, перебували між Жовтневим палацом і Національним банком України.

 

 

за матеріалами: Антикор