Обсяг міжнародних резервів України станом на 1 січня 2015 року становив 7,533 мільярда доларів в еквіваленті. Про це повідомляє прес-служба Нацбанку, передає новину Корупція.інфо.

Як інформує прес-служба, їх динаміка в грудні 2014 року була насамперед обумовлена необхідністю підтримки платежів НАК "Нафтогаз України" за імпортований природний газ.

"Так було здійснене останнє перерахування зарезервованих у Національному банку  коштів на користь ВАТ "Газпром" за імпортований у листопаді-грудні 2013 року природний газ (1,65 млрд доларів у грудні)", – пише пре-служба.Варто також додати, що на рівень міжнародних резервів вплинули інтервенції Національного банку з продажу іноземної валюти на суму 831 млн доларів, переважна частина яких також була спрямована на підтримку платежів НАК "Нафтогаз України".

Як повідомлялось раніше, за даними НБУ, обсяг надходжень валютних коштів на користь уряду України становив 767 млн доларів в еквіваленті: від Єврокомісії (617 млн доларів в еквіваленті), Міжнародного банку реконструкції та розвитку (20 млн доларів), а також від розміщення ОВДП, номінованих в іноземній валюті (130 млн доларів).

Нагадаємо, що НБУ – це центральний банк України, особливий центральний орган державного управління. Він є емісійним центром, проводить єдину державну політику в галузі грошового обігу, кредиту, зміцнення грошової одиниці України – гривні.