Сьогодні ситуація в країні не дозволяє жити «на широку ногу» і кожен задумується, де не завадило б скоротити витрати. Та, здається, новий уряд, це мало бентежить, як і їх попередників. Особливо, якщо мова заходить про нові посади в Кабміні. Люди не завжди розуміють, що саме має робити той чи інший міністр. Тож вартувало б поставити всі крапки над «і». Першим хто підпав під питання – Міністр Кабінету Міністрів.


Міністр Кабміну входить до Секретаріату Кабміну, який забезпечує діяльність цього ж таки Кабміну. 
На Урядовому порталі дізнаємось, що саме входить до обов’язків:

м1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проаналізувавши основні функції, можна припустити, що людина на цій посаді виконує роль такого собі адміністратора конференції (у цьому випадку засідання).

Щоправда постанова про обов’язки далеко не свіжа.

м2

 

 

 

 

 

 

За весь час існування України змінилося немало-небагато Міністрів Кабміну ( та Секретарів, які виконували їх обов’язки з 2000 по 2003 рр.)

м3

 

 

 

 

 

м4

 

 

 

 

 

 

 

 

м5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Зараз цю посаду займає Онищенко Ганна Володимирівна. Раніше  була заступником Міністра юстиції України (керівником апарату) та Головою Державної реєстраційної служби України – і все це у 2014 році.


Посада Міністра Кабміну, судячи з кількості людей які на ній побували,  та функцій, які вони мають виконувати – не з легких. Та чи варта вона окремого виділення коштів ще й на двох заступників Міністра Кабміну.


Щодо фінансового боку питання Корупцію Інфо проконсультував спеціаліст економічної галузі:

«У зв'язку з політичною кризою, яка склалася на територiï України, а також зi значним зниженням курсу нацiональноï валюти відносно інших валют, дефіцитом платіжного балансу та великою зовнішньою заборгованістю країни уряд повинен проводити усi необхiднi заходи задля стабiлiзацiï економіки. I перш за все це повинно передбачати скорочення державних видаткiв. Але тут необхідно правильно виділити сфери, в яких це скорочення необхідно провести. Це не повинна бути сфера фінансів чи інвестицій. Скорочувати необхідно саме видатки, пов'язанi з функцiонуванням бюрократичного апарату».

Економісти радять звернути увагу на досвід розвинених країн: 

«Можна провести разючу паралель мiж захiдним свiтом, де чиновники, мери та міністри ïздять на велосипедах, та станом справ у нашiй краïнi. Заробiтнi плати чиновникiв та членів Кабiнету мiнiстрiв необхiдно визначити на рiвнi середньоï зарплати в тому регiонi, де вони проживають, а також ввести практику щоквартальних деталізованих звiтiв ïх фiнансовоïдiяльностi.»

 Таким чином покращиться контроль їхніх грошових потоків та зменшиться ризик зловживання службовим становищем. 

 

 

 

Автор: Архе

 

новини про Львів
Корупція Інфо
При публікації матеріалів із сайту обов'язкове посилання