Абрамовічус

Падіння курсу гривні призвело до пониження затрат на виробництво для іноземних інвесторів. Зниження курсу національної валюти буде привабливим для тих, хто хоче вкласти гроші в українську економіку з-за кордону, розмістити в Україні виробничі потужності та реекспортувати продукти.

Про це заявив міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус, передає Коорупція.інфо

«Падіння гривні, звичайно, негативно позначається на більшості бізнесменів і населення, і це дуже, в принципі, болюча тема. Але ті, хто прийде сюди зі своїм виробництвом, звичайно, собівартість його буде дуже приваблива навіть для реекспорту в інші країни», – пояснив Абромавічус.

Він переконаний, що багато іноземних бізнесменів чекають на закінчення війни на сході України та стабілізації політичної ситуації для початку інвестицій та реалізації потужних проектів в Україні. 

«Тільки-но закінчиться війна, військові дії, я вже бачу, що багато іноземних інвесторів готові будуть прийти, тому що працювати тут зі своїм виробництвом буде вже дуже привабливо», – підкреслив урядовець.

Разом з тим він запевнив, що деякі великі інвестори не побоялись бойових дій і нестабільності і почали реалізовувати свої проекти.

«Є окремі бізнеси, які попри все бачать перспективу в Україні. Хороший приклад – американська компанія Monsanto, один із найбільших у світі виробників насіння кукурудзи. У Житомирі вони почали тільки що будувати – вже коли почалася війна, військові дії, коли Крим окупували – завод вартістю в 250 млн дол.», – розповів Абромавічус.