В селі Уріж, що на Львівщині, група молодих людей напала та до смерті забила 16-річного підлітка Дмитра Хомина, коли він повертався до дому.

Володимир Хомин, старший брат Дмитра який буквально повернувся із зони АТО, поспілкувався з журналістами Gazeta.ua.

«Тої ночі ніколи не забуду. Приїхав додому, бо батько заслаб, мама операцію перенесла. Зайшов у хату, розповідав за війну. Малого живим так і не застав. Дімка з двома братами перед тим вийшли на пиво, бо ж ніч на Андрея. Мамка при мені йому подзвонила: “Дмитрику, ходи додому”. Він завжди був послушний, не агресивний, тихий. Сказав, що вже йдуть. Дорогою вирвався від братів уперед, бо йому ше дівчина дзвонила. Десь за метрів 200 від хати його перестріла компанія старших хлопців. Їх було чоловік 10–12. Доки брати добігли, малий уже помер. Я вибіг: Дімка весь у крові, з проламаним черепом, перебитим носом».

Вночі міліція затримала трьох підозрюваних, між якими виявився син одного з відомих місцевих підприємців. До ранку всі підозрювані були на волі і, як стверджують родичі загиблого та місцеві жителі, справу вже намагаються поховати, адже вбивцею люди вважають 21-річного Дмитра Фаргаша.«Фаргаш — мєсний мажор, на тачці. Його татко живе в Росії, займається всякими махінаціями. А Петро вчиться у Львові на міліціонера, тут порядки наводить. Усіх строїть, до малого постійно чіплявся. Такий 100-кілограмовий бугай із золотими печатками. Тої ночі в міліції зізнався, що це він убив Діму. А на ранок вже була довідка, що малий помер від алкогольної інтоксикації та епілептичного припадку. Дмитро ніколи не мав епілепсії, не пив, спортом займався», – розповідає Володимир.

Про родину ж Хомина в селі люди відгукуються дуже позитивно. «Сім’я порядна, живуть скромно, — каже місцевий 52-річний Іван Петрович. — Раніше ми дружили з Василем (батьком вбитого). Він на пилорамі працював, поки ту не закрили. Після того ніде й не робить, хворіє. Галя теж слабує. Має цукровий діабет, проблеми з тиском. Досі в санаторії в Трускавці працювала, певно, вже не буде, бо від горя почорніла. Їхній найстарший Володя — наш герой, з війни вернувся. Його всі в селі поважають».

В бік же підозрюваного у вбивстві та його родини у селі ставлення неоднозначне та й називають Фагарашів куркулями.

«Мають крутий будинок, землі, повно квартир у Львові, Трускавці, — продовжує Іван Петрович. — Вася (батько підозрюваного) возить наших хлопців у Росію на будови».

Міліція ж стверджує, що причиною смерті стало не побиття і проломаний череп, а алкогольна інтоксикація. «Родичі померлого не вірять, наполягають на додатковій експертизі. Ми дали їм таку можливість. Якщо буде встановлено факт вбивства, винним загрожуватиме до 15 років в’язниці», – розповідають в обласній міліції.

джерело: Страйк