сша україна зроя

Законопроект про "летальному оборонному зброю" для України представили глава комітету зі збройних сил Палати представників Конгресу США республіканець Мак Торнберри і демократ Адам Сміт у Вашингтоні, повідомляє Associated Press.

США, згідно з документом, повинні надати Україні військову допомогу для збереження "її суверенної території від іноземного агресора" у вигляді екіпіровки, оснащення, озброєння, а також підготовки українських військових на суму в 1 мільярд доларів на термін до 30 вересня 2017 року.

Читайте також:У верхній палаті Конгресу США створено Сенатський український Кокус

Як зазначив конгресмен Торнберри, під час роботи над законопроектом він "не помітив ані найменших розбіжностей в тому, що ми повинні зробити це". Його колега Адам Сміт заявив журналістам, що "Росія вирішила повернутися до часів холодної війни".

Читайте також:Головні сенатори Конгресу США виступають за постачання летальної зброї в Україну – ЗМІ

Відомий республіканець Джон Маккейн, який очолює однойменний комітет з питань збройних сил в американському Сенаті, заявив, що працює в координації з Маком Торнберри, і що Сенат "постарається зробити те ж справа". Напередодні Торнберри і Маккейн побували в Мюнхені на міжнародній конференції з безпеки.

Читайте також:Яку зброю США можуть передати Україні (ФОТО)

Експерти вважають, що даний законопроект повинен вплинути на позицію Барака Обами. Відповідно до чинного закону про постачання озброєння Києву, прийнятому Конгресом в грудні 2014 року, лише президент США може вирішити питання про початок поставок "летального зброї".

Джерело: Корупція.інфо