Згідно з даними дослідження, лише 10% українців вважають, що воювати за Донбас не має сенсу, а 62,8% українців впевнені, що воювати за Донбас є сенс. В тому числі так вважають 57,5% на Сході і 36,1% (сумарно) в Донецькій і Луганській областях.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення ZN.UA.

Згідно з даними опитування, 47,5% опитаних вважають, що боротися за Донбас варто тому, що "це – територія України, на якій живуть українські громадяни". Найбільш популярна ця точка зору не в Галичині, а на прифронтовій Дніпропетровщині – 67,1%.

Незважаючи на те, що найменше так думають у Донецькій області (20,7%), у сусідній, також охопленою війною Луганській області, ідею необхідності воювати за українських громадян і українські території підтримують більше половини опитаних (52,2%). Однак варто відзначити, якщо на Луганщині опитування проводилося виключно на контрольованих українською владою територіях, то на Донеччині – переважно на звільнених.

При цьому, згідно з даними дослідження, лише 10% опитаних вважають, що "воювати за Донбас не має сенсу, так як більшість проживаючих там людей хочуть відокремитися від України, і наші солдати не повинні безглуздо гинути".

Зазначається, що прихильників необхідності боротися, в першу чергу, за українських громадян і українські території більш ніж в 4 рази більше, ніж тих, хто впевнений, що "якщо здати Донбас, то Росія на ньому не зупиниться і піде далі". Так вважають 11,2% опитаних.

При цьому, згідно з даними дослідження, готових воювати за український Донбас в 12 разів більше, ніж тих, хто виправдовує необхідність подальшої війни потребою в ресурсах регіону – 4,1%.

Джерело: Корупція. інфо