путінка

Посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба назвав 9 пунктів, у яких Росії не вдалося настояти на своєму під час переговорів у Мінську.

Так він прокоментував у своєму Fаcebook Мінські угоди.

За його словами, Росія не хотіла ані Мінська, ані переговорів, ані домовленостей.

"Стратегія полягала в знищенні мінських угод і створенні нового, більш вигідного формату. Зірвати зустріч чужими руками Росія не змогла й мінські угоди підтвердила", – написав він.

Читайте також: Путін пообіцяв, що його війська припинять вбивати українців з 15-го лютого (ВІДЕО) 

"Росія вимотувала переговорників найхитрішими способами. І загралася. Нам не звикати. А от Меркель і Олланд не забудуть цю ніч і винного в їхніх муках. Україна, Німеччина й Франція були й залишаються в одному човні", – додав він.

За словами Кулеби, Росія завжди категорично відмовлялася від будь-якого згадування питання про відновлення нашого контролю над кордоном. Цей пункт у тексті з'явився.

"Росія дуже хотіла побачити в тексті слова "автономія", "федералізація". Ці слова в тексті не з'явилися", – підкреслив Кулеба.

"Росія в Мінську непрозоро натякала на свій успішний досвід по врегулюванню в Чечні, основою якого (прямо не звучало) було це. Протягти в текст навіть натяк на це Росії не вдалося", – підкреслив він.


За словами дипломата, Росія хотіла нові закони для "Д/ЛНР". Ці закони в тексті не з'явилися.

"Росія не хотіла спостереження саме ОБСЄ за виборами. ОБСЄ буде спостерігати за виборами", – зазначив Кулеба.

"Росія нав'язувала думку про те, що Дебальцеве розтрощене й усім краще одразу здатися – у військовому й політичному сенсі. Дебальцеве під нашим контролем і перелом у переговорах на цьому ґрунті не настав", – підкреслив він. 

Читайте також: Путін не обіцяв у Мінську звільнити Надію Савченко, — Пєсков 

"Росія не хотіла окремого документа глав держав, у якому підтримується пакет заходів, затверджений у Тристоронній контактній групі. Причина – ніякий особистої відповідальності ВВП за, що відбувається", – розповів він.

"В останньому ривку Росії вдалося лише перевести ситуацію з формату підписання у формат підтримки документа. Але загальна заява є й відповідальність є", – підкреслив Кулеба.

При цьому він зазначив, що українській делегації довелося іти на компроміс.

"Чи пішли ми на поступки? Так. Тому що будь-яка угода – це завжди компроміс. Але червоні лінії наша делегація не перетнула. Могло бути краще? Могло. А могло бути гірше? Могло", – написав він.

При цьому Кулеба підкреслив, що завжди, на всіх переговорах, у будь-якому, навіть самому закритому форматі, включаючи Мінськ, вони говорять, що російських військ і зброї в Україні немає.

кулеба

Джерело: Корупція.інфо