Керівний орган ПАРЄ на засіданні в понеділок більшістю голосів ухвалило рішення про те, щоби визнати імунітет народного депутата Надії Савченко, яку незаконно утримують в російському СІЗО.

Про це в Страсбурзі повідомило джерело у складі Бюро, повідомляє "Європейська правда". Співрозмовник зазначив, що засідання цього органу, як і зазвичай, проходило в режимі "не для розголошення". "Більшістю голосів було ухвалено рішення про те, що асамблея визнає повноваження Савченко попри те, що вона перебуває в ув'язненні і не може з'явитися до Страсбургу для особистої присутності на засіданні", – додало джерело.

"Далі справа передається у регламентний комітет асамблеї, який визнає, що Савченко як депутат ПАРЄ має міжнародний імунітет. І далі вже справа піде", – сказав співрозмовник. Зазначимо, що цю інформацію також підтвердив московський адвокат Микола Полозов.

"Бюро ПАРЄ прийняло рішення про наділення делегата Савченко міжнародним імунітетом", – написав він у Твітері. Представник ПАРЄ також нагадав, що у асамблеї є досвід вирішення схожої проблеми – в 2001 році такий механізм дозволив звільнити молдавського військовополоненого Ілію Ілашку. Він з 1993 року перебував у придністровській в'язниці (де-факто – під контролем Росії), і лише після того, як Ілашку надали громадянство Румунії, обрали румунським сенатором і в 2000 році включили його до делегації в ПАРЄ, вдалося звільнити заручника. "Це тривалий процес, але він може призвести до успіху", – сказало джерело. 13 грудня 2014 року Надія Савченко розпочала голодування. Її утримують у московському СІЗО.

Через голодування Савченко перевели до камери-одиночки. Пізніше адвокат Савченко повідомив, що його підзахисна відмовляється припинити голодування.джерело: ТСН