Україна пропонує російській стороні поступову імплементацію мінських домовленостей, у тій редакції в якій вони були прийняті 13 листопада, і повністю припинити вогонь 19 січня.

Про це сказано в заяві українського зовнішньополітичного відомства України, інформує Корупція.інфо

"Україна неухильно дотримується всіх пунктів Мінських угод і вимагає цього від Росії. 13 листопада представники України та РФ підписали робочий документ, який передбачав чіткий графік імплементації положень Мінського меморандуму, зокрема, в частині забезпечення двостороннього припинення вогню, відведення важких озброєнь та повернення на лінію розмежування. Російська сторона відкликала свій підпис з-під цього документа", – сказано в заяві МЗС.

"18 січня Україна вкотре звернулася до РФ з пропозицією підписати графік імплементації Мінських домовленостей саме в редакції від 13 листопада і забезпечити припинення вогню з 19 січня", – повідомили у відомстві."Переконані, це дозволить негайно припинити вогонь та убезпечити мирне населення регіону від обстрілів бойовиків, чим вони займаються чотири останні місяці. Початок виконання цього документа створить належні передумови для проведення вже найближчим часом консультацій Тристоронньої контактної групи, зустрічі міністрів закордонних справ України, Франції, Німеччини та Росії, а в подальшому – саміту глав цих держав та урядів в Астані. Вимагаємо, щоб нарешті цей план був виконаний", – заявили в МЗС України.

У відомстві зазначили, що українська сторона готова до консультацій з тристоронньому форматі з підписаним раніше угодам в Мінську.

"Президент Російської Федерації неодноразово підтверджував свою прихильність імплементації Мінських домовленостей в повному обсязі і без винятків. Така позиція була озвучена в тому числі в ході багатосторонньої зустрічі на вищому рівні в Мілані. Україна у повній мірі виконує Мінські домовленості і чотири довгих місяці чекає їх виконання з боку Росії і бойовиків", – додали у зовнішньополітичному відомстві.

 

Мало того бойовики "ДНР" протягом двох місяців намагаються всіма силами захопити донецький аеропорт, у якому знаходяться українські воїни.

"Тому байки про "взяття аеропорту" просимо залишити для внутрішньої пропаганди", – підкреслили в МЗС.