26-го грудня було досягнуто дуже важливого результату з розблокування поставок вугілля в нашу державу. Про це розповів глава держави Петро Порошенко.

"Сьогодні вже пішли перші ешелони, які забезпечать постійну роботу електростанцій. Це — перший крок, який дозволить підвищити якість роботи енергетичної системи",- заявив глава держави за час зустрічі з новопризначеними головами Львівської, Рівненської, Сумської та Полтавської облдержадміністрацій у п'ятницю.

Також, зі слів Порошенка, сьогодні повинні бути забезпечені перетоки електроенергії до України, які дадуть змогу значно зменшити ризики віялових відключень у період пікових навантажень.

Зазначимо, Державна енергогенеруюча компанія "Центренерго" веде перемовини щодо відновлення постачання вугілля з РФ і шукає альтернативні джерела вугільної продукції. До складу "Центренерго" належать Вуглегірська (Донецька область), Трипільська (Київська область) і Зміївська (Харківська).

Додамо, станом на 22-ге грудня на складах Трипільської ТЕС було тільки 2,9 тис. тонн вугілля та 2,2 тис. тонн мазуту. Природного газу — 55,1 тис. куб.м. Критичною є ситуація і на Зміївській ТЕС, де на складах тільки 5,7 тис. тонн вугілля, 2,7 тис. тонн мазуту та 2,3 тис. куб.м. газу. З десяти енергоблоків працює тільки один