Під час підсумкової конференції у Києві президент України Петро Порошенко розповів про етапи завершення збройного протистояння на Донбасі.

"Мир це дуже довготривалий процес. Війну дуже легко розпочати і дуже важко закінчити. Перший етап — припинення вогню — воно по-тихеньку працює і на сьогоднішній день ми маємо просто його укріплювати. Другий етап — гуманітарний — тільки зараз починає працювати. Далі є економічний етап і ми маємо чітко забезпечити що підприємства, які працюють на терористів Україна не буде з ними співпрацювати і не дасть можливість їм працювати в форматі business as usual",
– пояснив президент.

Наступним важливим кроком, за словами Порошенка, є проведення повноцінних місцевих виборів на захоплених територіях.

"Ключова позиція політична… це проведення виборів, це пункт дев'ятий мінського протоколу. Там чітко записано, що негайне проведення повноцінних місцевих виборів по українському законодавству, під наглядом міжнародних спостерігачів. Тоді той хто буде обраний народом буде нашим партнером у переговорах щодо особливостей місцевого самоврядування, який передбачав закон, який прийнятий Верховною Радою України",- заявив Порошенко.

Український президент переконаний, що реальний процес політичного врегулювання конфлікту на Донбасі розпочнеться саме після місцевих виборів.

Також Порошенко додав, що воєнного шляху припинення війни на Донбасі просто не існує.