У перший день мобілізації, біля Личаківсько-Шевченківсько-Залізничного ОРВК Львова «яблуку було ніде впасти», передає Корупція Інфо.

Як повідомляє Регіональний медіа-центр Міністерства оборони України (м. Львів), уже на 8 ранку біля чергового райвійськкомату утворилася черга з двох десятків військовозобов’язаних. На своїх робочих місцях вже перебували офіцери та працівники військового комісаріату. Перший день виявився надзвичайно напруженим і гарячим.

Як розповів тимчасово виконуючий обов’язки військового комісара Личаківсько-Шевченківсько-Залізничного ОРВК підполковник Владислав Заришняк,  загальне завдання на першу чергу четвертої хвилі мобілізації для військового комісаріату становить більше 300 чоловік. Сюди підпадають як офіцери запасу, так і сержанти і солдати, які мають досвід служби в армії та відповідну військову облікову спеціальність.

У черзі стояли чоловіки різного віку. Серед них були і добровольці, які прийшли у військкомат без повістки, і не тільки з західного регіону. Одним з таких був колишній мешканець Донецька Олег Т., який охоче поділився своєю історією життя  і громадянською позицією.

«Моя мати з Донецька, а батько зі Львова. Ще коли я був маленьким сім’я виїхала на Донбас. Вже більше 30 років як я жив і працював там. Мав свою справу. Фірма якраз знаходилась біля Донецького аеропорту. Коли почались бойові дії я вирішив покинуту свою малу батьківщину і стати вимушеним переселенцим. Я не підтримую ідеологію, так званих, ополченців і виступаю за єдину Україну та Донбас в складі неї. Саме тому я тут», – розповів Олег.

До речі, як зауважив начальник відділення обліку та бронювання сержантів і солдатів запасу майор Василь Мазяр,  згаданий вимушений переселенець прийшов у військкомат з військово-обліковим документом, який засвідчує його непридатність до служби в армії у мирний час на висновках Військово-медичної комісії Кіровського РВК м. Донецька у 2001 році.

«Та це не спинило його прийти у військовий комісаріат в іншому регіоні та таким чином показати свою відданість державі та патріотизм. Звичайно, що ми його скеровуємо на додаткове медичне обстеження, по якому буде прийнято і остаточне рішення. Втім, його бажання захищати Україну у будь якому разі не залишиться без уваги і безперечно слугуватиме прикладом для інших громадян», – підкреслив майор Василь Мазяр.

Особливостями цієї хвилі мобілізації поділився заступник військового комісара підполковник Вадим Худолей: «По-перше, зазнав суттєвих змін порядок проходження медичної комісії для військовозобов’язаних, які призиваються за мобілізацією. Зокрема, вона проводиться більш поглиблено. Стовідсотків громадян здають певний перелік аналізів включно на визначення групи крові. Проходять психологічно-професійний відбір на основі тестових завдань. Що можна порівняти з кандидатами для вступу у військові навчальні заклади. По-друге, якщо раніше військовозобов’язаних скеровували для проходження служби у конкретні визначені бойові частини, та зараз їх направляють до навчальних центрів  для перепідготовки або покращення фахового рівня. Для нашого регіону це в основному 184 навчальний центр при Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Певна частина буде скерована і в інші навчальні центри по території України».

 

джерео: Вголос