Прокуратурою Львівської області затверджено та скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо громадянина, який, діючи у змові з групою осіб, шляхом шахрайських дій заволодів чужим помешканням.

Про це повідомила прес-служба прокуратури Львівської області, передає ІА Корупція Інфо.

Досудовим розслідуванням встановлено, що останній, дізнавшись про відсутність спадкоємців на квартиру померлої мешканки міста Львова, подав до Франківського районного суду заяву про визнання його спадкоємцем четвертої черги. При цьому жодних спадкоємних прав на згадане житло шахрай не мав.

Однак до позову чоловік долучив підроблену довідку ЛКП «Затишне» про те, що протягом кількох років начебто проживав спільно із померлою та здійснював оплату за комунальні послуги.Крім цього, під час розгляду вказаної справи у суді  залучив двох своїх родичів, які, представившись працівниками комунального підприємства, підтвердили зазначені відомості.

Внаслідок таких злочинних дій, рішенням Франківського районного суду позовні вимоги шахрая було задоволено, на підставі чого він вступив у право спадщини та оформив на себе згадане житло, вартістю майже 170 тис. грн, а у подальшому його продав.

Дії вказаного громадянина прокуратурою кваліфіковано за ч. 4 ст. 190 (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою), ч. 1 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) та ч. 4 ст. 358 КК України (використання завідомо підробленого документа). Обвинуваченому обрано запобіжний захід у виді застави.

На незаконно відчужену квартиру накладено арешт.

Водночас триває досудове розслідування стосовно інших співучасників цієї афери.