Президент Чехії Мілош Земан вирішив похвалитись знанням української історії, розкритикувавши прихильників одного з лідерів українського національно-визвольного руху 30-40-х років минулого сторіччя.

На своїй сторінці в соціальній мережі Facebook президент Чехії відмітив, що ті, хто героїзує Степана Бандеру, просто не знають історії, передає Корупція.інфо

«Ви знаєте що-небудь про слова Бандери «Уб’ю кожного поляка у віці від 16 до 60 років»? Якщо ви про них не чули, то ніякі ви не україністи. А якщо чули і згодні з ними, то наша дискусія закінчена», – написав Земан.

Правда, він не уточнив більше нічого про ці слова і тим самим не дав можливості дізнатись як прихильникам, так і противникам Степана Бандери про джерело, з якого була взята ця цитата.

Шукаючи цю цитату Бандери в Інтернеті, наштовхуємось на інформацію, що пов’язана тільки з Мілошом Земаном, тож з цього випливають два можливих варіанти. Перший: це президент Чехії, або хтось з його оточення вигадав цю цитату, а друге це те, що завдячуючи своєю посадою, пан Земан має доступ до якихось надсекретних документів, про які не знають навіть українські історики.

Досі в Україні ні прихильники Степана Бандери, ні його противники не використовували цього вислову, хоч тисячі, якщо не більше, документів вже опубліковано як з одного, так і з другого боку. Тож або президент Чехії чи його оточення явні брехуни, або найсерйозніші «україністи» земної кулі, принаймні в питанні українського визвольного руху.