Президент України Петро Порошенко підписав закон 73-VIII "Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті ХІІ Генеральної угоди про тарифи й торгівлю 1994 р.". Про це у середу, 31 грудня, повідомляється на офіційному сайті Верховної Ради.

Зазначимо, що даний закон був направлений на підпис президенту вчора, 30 грудня 2014 року.

Додатковий імпортний збір пропонується запровадити тимчасово, строком на 12 місяців, відповідно до статті XII Генеральної угоди про тарифи й торгівлю 1994 року та Домовленості про положення ГАТТ-1994 щодо платіжного балансу.

"Додатковий імпортний збір справляється з товарів, що ввозяться на митну територію України у митному режимі імпорту, незалежно від країни походження цих товарів та укладених Україною угод (договорів) про вільну торгівлю", – йдеться в документі.

Об'єктами оподаткування додатковим імпортним збором є товари, що визначені у частинах першій та другій статті 277 Митного кодексу України, крім життєво необхідних товарів згідно зі статтею 5 цього закону.

Згідно з проектом закону, життєво необхідними товарами є: природний газ, вугілля енергетичне, паливо для АЕС, нафта, нафтопродукти (бензин, дизпаливо), банкноти та банківські метали, гуманітарна допомога, товари, що звільняються від сплати ввізного мита відповідно до міждержавних домовленостей, крім вільної торгівлі (наприклад, товари, що ввозяться як технічна допомога, для забезпечення діяльності Чорнобильського Фонду "Укриття", у рамках співробітництва з НАТО, Глобальним фондом, тощо).

Додатковий імпортний збір справлятиметься з товарів, які ввозяться на митну територію України у митному режимі імпорту (тобто для вільного обігу на митній території України), незалежно від країни їх походження за ставками:

  • 10% для товарів, що класифікуються у 1 – 24 товарних групах згідно із УКТЗЕД;
  • 5% для товарів, що класифікуються у 25 – 97 товарних групах згідно із УКТЗЕД;
  • 10% для товарів, що підлягають оподаткуванню ввізним митом відповідно до статті 374 Митного кодексу України.

Цей закон набере чинності з 1 січня 2015 року.

Нагадаємо, в неділю 28 грудня 2014 р., народні депутати підтримали в цілому законопроект № 1562. За відповідне рішення проголосували 256 нардепів при 226 мінімально необхідних.

Також Порошенко підписав пов'язаний з попереднім документом закон № 74-VIII "Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо стабілізації платіжного балансу)", який передбачає адміністрування додаткового імпортного збору. Верховна Рада прийняла цей закон 28 грудня 2014 р. За відповідне рішення проголосували 263 депутати.

 

джерело:zaxid.net