Цього разу у чиновниках тижня, персона навколо якої скандал точиться останні 2 дні.

Справа стосується вже колишнього заступник міністра ЖКГ Дмитра Ісаєнка щодо якого, сьогодні, 14 січня, глава Уряду Арсеній Яценюк подав подання щодо звільнення його з посади заступника міністра регіонального розвитку через неправомірне отримання ним статусу учасника антитерористичної операції.

 

БІОГРАФІЯ

Ісаєнко Д.В. розпочав свій трудовий шлях у збройних силах України, а саме на посаді спочатку начальника Центрального спеціалізованого будівельного управління Міністерства оборони України, м Київ, а потім  – директора Департаменту будівництва та відчуження фондів Міністерства оборони України в місті Києві.

Тобто це саме та людина, завдяки якій землі і склади Міністерства оборони занепали і були фактично безкоштовно відчужені у держави і Києва для отримання надприбутків та надання будівельної мафії для побудови на землях Міноборони житлових і комерційних комплексів.

Проробивши на посаді директора департаменту чотири року, Дмитро Ісаєнко здружився з такими відомими особистостями, як Олександр Пабат (депутат Київради, начальник відділу реклами і будівництва АТ Фінанси та кредит) і з майбутньою головою Київради Галиною Герегою.

Після чого Ісаєнко за партійним списком Громадянського активу Києва і був обраний депутатом Київради в 2006р. Не треба бути академіком, щоб зрозуміти, за які заслуги Олександр Пабат включив Ісаєнко в список своєї політичної сили.

Пабат був начальником відділу реклами і будівництва банку "Фінанси та Кредит", який де-факто належить депутату Верховної Ради Костянтину Жеваго. Цей банк в період будівельного буму в Києві входив до трійки банків, які активно надавали кредити під будівництво житла. Тобто схема роботи буда наступна.

В ЗМІ знаходимо інформацію про те, що Ісаєнко віддавав майданчики Міністерства оборони України у власність Київради, а Олександр Пабат через рішення Київради надавав наближеним будівельним корпораціям земельні ділянки для подальшої забудови. Саме так виникла ідея Конфедерації будівельників України (КСУ), або скоріше синдикат військово-будівельної корупції на землях Міноборони.

Рішення Київради про виділення в Києві земель військово-промислового комплексу з подальшим договором оренди оформлявся на 3-5 років (на будівництві), і потім за оренду землі ніхто не платив.

Іноді оренда визначалася на 15-49 років (у тих випадках, коли необхідно було проводити конкурси на продаж). Найчастіше корупційні судді у злитті з місцевою та регіональною владою та прокуратурою приймали рішення про передачу земель оборони в руки будівельних організацій. Але в кожному разі про компенсацію армії навіть мова не велася.

 

КОМПРОМАТ

За незаконне отримання статусу учасника АТО міліція відкрила на Ісаєнко кримінальну справу.

Головним слідчим управлінням МВС до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості щодо підробки документів, які стали підставою для отримання заступником Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Ісаєнко Д.В. статусу учасника антитерористичної операції на сході України.

Як стало відомо з повідомлення прес-служби ГУ МВС, відомості в ЕРДР внесені за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України. Правоохоронцями встановлено, що 13 січня 2015 до ЗМІ з'явилися публікування про отримання заступником Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Ісаєнко статусу учасника антитерористичної операції на сході України, щоб уникнути ним люстрації і подальшого написання їм на вимогу народних депутатів України заяви про відмову від зазначеного статусу.

Виходячи з вищевикладеного, є достатні підстави вважати, що статус учасника антитерористичної операції на сході України Ісаєнко Д.В. отримав на підставі підроблених документів, виготовлених за невстановлених обставин, йдеться в повідомленні. Згідно з ч. 7 ст. 1 Закону України «Про очищення влади» від 16.09.2014 № 1682-VII заборона, передбачена частинами третьою та четвертою цієї статті, не застосовується до осіб, зазначених у частинах другій-четвертій статті 3 цього Закону – до тих, хто визнаний учасниками бойових дій під час проведення антитерористичної операції на сході України в установленому законодавством порядку.

Обставини підробки відповідних документів та їх використання будуть встановлені слідчими в ході попереднього розслідування.

 

Заслуга "Укропівців"

Нагадаємо, як інформувало ІА Корупція.інфо  депутати в Раді змусили заступника міністра будівництва Дмитра Ісаєнка написати заяву про відмову від статусу учасника АТО.

Такі новини повідомив народний депутат Борис Філатов.

«Укропи і Ко змусили заступника міністра, який отримав статус учасника АТО, написати заяву про відмову. Покрився червоними плямами», – прокоментував Філатов відповідні фото на його сторінці в соцмережі.

Його колега Борислав Береза також підтвердив дану інформацію.

«Це заступник міністра будівництва Дмитро Ісаєнко. Який, щоб не потрапити під люстрацію «намутив» собі статус учасника бойових дій в АТО», – підписав він фото Ісаєнка.

При цьому Береза зазначив, що «реальні учасники не можуть отримати статус – це норма», а «людина замазана у корупційних справах, що працювала на високій посаді при Януковичі організувала собі цей статус».

За словами нардепів, після їх питань, де і як Ісаєнко «воював», він легко відмовився від статусу.

«Типу, як прийшло так і пішло. Бридко», – додав Береза.

 

ДЕКЛАРАЦІЯ

Також подаємо читачам декларацію вже екс-заступника міністра ЖКГ

 Снимок

 

 

Джерело: Корупція.інфо

 

за матеріалами: ПолітРада