Президент Петро Порошенко під час засідання РНБО запропонував 5% ВВП у наступному році віддати на фінансування армії.

"Ця війна зробила нас сильнішими, але завдала нищівного удару по економіці… Щоденно українським платникам податків один день АТО коштує 100 мільйонів гривень",- заявив Порошенко.

За результатами досліджень, які президент озвучив у ході засідання, вперше за роки незалежності України рівень довіри громадян до армії досяг рівня довіри до церкви. Відтак, збільшення фінансування армії ніхто не заперечує.

"Є одна стаття видатків, на якій ми економити не будемо – це безпека. Перед засіданням я мав нараду з силовими міністрами за участю Генпрокурора та міністра фінансів і ми дуже наблизилися до рівня видатків на безпеку і оборону у 5% ВВП. Звичайно це дається дуже складно, і те, що ми спробуємо це зробити вже наступного року є великим досягненням, бо країна зараз віддає останнє",- запевнив Порошенко.

За словами президента, збільшення фінансування армії є свого роду інвестицією у майбутню безпеку і оборонну здатність України.

"Повномасштабний наступ ворога може статися в будь-яку хвилину. Ми маємо бути до цього готові. Я не допущу більше такого ставлення до державної безпеки та оборони, яка демонструвалася у попередні 23 роки, коли Збройні сили України знищувалися… Сьогодні ми навчені помилками минулого"- резюмував Порошенко.