зсу

Військовий експерт Валерій Рябих розповів в ефірі радіостанції Голос Столиці, яку зброю і техніку держава закуповуватиме в Україні та за кордоном.

 Кабмін затвердив державне оборонне замовлення на 2015 рік. Документом визначається перелік і кількість зразків техніки та озброєнь, на які необхідні бюджетні кошти, а також конкретні оборонні підприємства, на яких протягом року виконуватимуться роботи.

Про оборонне замовлення радіостанція Голос Столиці поговорила з військовим експертом Валерієм Рябих.

Суму асигнувань на оборонку цього року збільшено в шість разів. На що вистачить цих коштів?

– Не потрібно чітко прив’язуватися до цієї цифри, нібито вона здається досить великою. Потрібно згадати, що падіння національної валюти відбулося як мінімум втричі, тому такі прямі порівняння з минулорічним бюджетом на держоборонзамовлення не виглядатимуть вражаючими, як може здатися з першого разу. Крім того, потрібно сказати, що попередній бюджет теж не був вражаючим і до кінця не покривав усі поточні потреби. Але, звичайно, це дуже хороший сигнал і для наших військових, і для цивільних, тому що в цьому держоборонзамовленні передбачено закупівлю озброєнь, ремонт військової техніки саме всередині країни. Ці гроші повернуться в бюджет у вигляді податків, у вигляді зарплат робітників, у вигляді нових робочих місць і у вигляді розвитку технологічного потенціалу нашої країни.

Які підприємства і заводи займатимуться виконанням держзамовлення?

– Потрібно зазначити, що держоборонзамовлення не є до кінця відкритим, можна лише здогадуватися, виходячи з поточних потреб, які зараз є у Міністерства оборони та військових формувань. Звичайно ж, більшу частину цих грошей отримають підприємства бронетанкової промисловості, а також ремонтні підприємства. Крім того, гроші підуть на закупівлю високоточного озброєння. Це, насамперед, протитанкові ракети, авіаційні ракети, які випускаються на низці українських підприємств. Це теж позитивний сигнал, тому що постійно говорять, що для забезпечення перемоги нам не вистачає високоточних засобів. Я думаю, що і своїми зусиллями ми зможемо розв’язати цю проблему.

До 15% коштів із загальної суми асигнувань буде спрямовано на закупівлю озброєнь за кордоном. Яке озброєння ми можемо закупити?

– Ця цифра, 15%, не настільки велика, щоб говорити про закупівлю якихось конкретних систем озброєнь. Швидше за все, йдеться про закупівлю високотехнологічних комплектуючих, які не виробляються в Україні.

До слова, загальна сума замовлення може значно збільшитися після розробки Мінфіном механізму видачі державних гарантій підприємствам-учасникам оборонного замовлення. На даний момент подібний механізм тільки розробляють.

Джерело: Корупція.інфо