Від шахрайства працівників львівського відділення «Ощадбанку» постраждало майже 50 пенсіонерів. Банк провини не визнає, і вважає, що не несе відповідальність за дії своїх співробітників, які діяли від його імені.

Про це повідомляє кореспондент ІА Корупція Інфо.

Зокрема, наразі виявлено 46 пенсіонерів, які звернулися у відділення банку з бажанням відкрити депозитний рахунок, однак згодом виявилося, що ніяких депозитів у системі банку не було зареєстровано.

За словами однієї із шахраїв, такі фінансові афери тривали з 1996 року, однак не були поміченими, аж доки через стрибки курсів валют і масові відтоки депозитів начальника відділення не спіймали на гарячому.

«Ощадбанк» подав позови до суду проти постраждалих клієнтів, заявивши, що жодного стосунку до афери своїх працівників не має, і договори, укладені його представниками, з офіційними печатками, є нікчемними, тобто такими, що не несуть правових наслідків.

«Банк подав позов окремий щодо того, щоб визнати договір нікчемний. А це може привезти до того, що постраждалі крім того, що не отримає своїх процентів, які накопичилися за роки, також не отримає і своїх коштів», – зазначила юрист Фонду стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини Анастасія Мартиновська.

Зокрема вона наголосила, що постраждалі є представники соціально-незахищених верств населення, тому держава повинна вживати заходи для їх захисту в першу чергу, а не порушувати їх.

«Аби переконатися, що ви не стали жертвою аферистів, зверніться до головного офісу банку із запитом, щодо того, чи маєте ви відкритий депозитний рахунок в цьому банку. Ми радимо так вчинити усім особам, що мають депозитні рахунки в «Ощадбанку», особливо клієнтам львівських відділень», – додала вона.

Нагадаємо, посадовці «Ощадбанку» вкрали у вкладників 1,5 млн грн.