Більше 120 тис. фунтів заплатив екс-заступник прокурора Київської області за освіту своєї дочки в англійських школах при зарплаті 200 тис. грн на рік

Олександр Корнієць, заступник прокурора Київської області в 2014-2015 роках, не тільки став власником 35 пакетів з діамантами, знайдених у нього при обшуку, але і оплатив для своєї дочки Анастасії дороге навчання у Великій Британії, як випливає з розслідування Британського кримінального агентства, яке опинилося у розпорядженні НВ.

«Діамантовий прокурор» витратив більше 75 тис. фунтів на навчання доньки в школі Heathfield St Mary в столиці Англії і ще майже 39 тис. фунтів – на оплату відвідування бакалаврської програми з математики та фінансів в лондонському університеті Queen Mary. При цьому річний дохід Корнійця явно не дозволяв такі витрати – в 2014-му він отримав близько 200 тис. грн зарплати, ще майже 67 тис. грн заробила його дружина, яка досі працює в прокуратурі Київської області.

Анастасія Корнієць в Англії не обмежувалася тільки навчальною програмою. Уроки тенісу обійшлися її сім'ї у 800 фунтів. Захоплення драматичним мистецтвом коштувало дешевше – 200 фунтів. Потанцювати на балу – 165 фунтів, але до балу треба було готуватися і оплатити уроки танців – це ще майже 400 фунтів.

«Діамантовий» прокурор неохоче відповідає на питання про свою дочку та проведені нею роки в Англії.

Мені стільки людей телефонують, особливо небезпечних», – поскаржився він у розмові з НВ. Але дещо про дочку все ж розповів – вона повернулася до Києва, де знайшла собі роботу на одному з державних оборонних підприємств. Однак придбані в Англії пізнання у фінансах не допомогли втриматися на посаді – її звільнили за статтею про скорочення штату.

Зараз Анастасію викликають на допити в прокуратуру. Питань до неї та її батька багато, одне з них – як так вийшло, що гроші за навчання в Англії надходили з рахунків офшорної компанії Docktown Merchants, номінальний директор якої – латвієць Ерік Ванагельс. Саме він очолював офшор, через які були куплені «вишки Бойка» для видобутку вуглеводнів в Чорному морі.

Справа ж самого Корнійця з січня знаходиться в Голосіївському суді Києва. Корнієць визнає, що слухається вона повільно. «Чотири місяці сторона звинувачення ховає головного свідка – це Рак Валентин Борисович, – скаржиться Корнієць. – Один з видобувачів піску, які нібито давали нам хабар». При цьому додає: Рак вже засуджений на п'ять років за шахрайство.

Скаржиться «діамантовий прокурор» і на відсутність уваги преси до нього. «Спочатку на процесі було 15 телекамер, зараз – жодної», – говорить він.

Затягування справи є очевидним і для екс-заступника генпрокурора Віталія Касько. Він каже, що розслідуванню пручається стара прокурорська система, і навіть називає ім'я одного з «тих головних, які чинять опір» – заступник генпрокурора Юрій Столярчук. Касько розповідає, що зі справи Корнійця раптом пропали знайдені при обшуку діаманти.

З Касько згоден Віктор Трепак, колишній перший заступник голови СБУ. «Проблема справи «діамантових прокурорів» не в доказовій базі, яка достатня і переконлива, – зазначає генерал. – Проблема – у фігурантів і їх зв'язках». Сам Трепак пов'язує своє звільнення з СБУ, так само як і звільнення Каська та Давида Сакварелідзе з керівних посад в ГПУ, впливом політики на роботу органів розслідування, яке особливо збільшилась в каденцію Віктора Шокіна на посаді генпрокурора.

НВ публікує витяги з розслідування Британського кримінального агентства щодо дочки Олександра Корнійця

-1-638 -2-638 -3-638 -4-638 -5-638 -6-638 -7-638 -8-638 -9-638 -10-638 -11-638 -12-638 -13-638 -14-638 -15-638 -16-638 -17-638

Джерело: НВ