СБУ

Чоловік, який приніс українським військовим на блокпост у Луганській області трьохлітрову банку меду з вибухівкою всередині, готував за вказівкою російських спецслужб багато нових терактів.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив радник голови СБУ Маркіян Лубківський, передає Корупція.інфо

Лубківський зазначив, що затриманий зізнався у вчиненні теракту та надав інформацію, що його діяльність координували співробітники ГРУ Генштабу збройних сил РФ з позивними "Олексій" та "Дмитрович", які також забезпечили його зброєю та саморобними вибуховими пристроями (СВП).

"Після успішного теракту 16 січня дід, на виконання поставленого йому завдання, готував наступні вибухи з використанням СВП з великою кількістю вибухового матеріалу та уражаючих елементів. Вибухівку знову монтували у банку з медом, електроконвектор…" – уточнив радник.

Один з таких пристроїв, за його словами, планувалося сховати у запасне колесо автомобіля "ГАЗ-31" та привести у дію за допомогою мобільного телефону.

"Однак, на щастя, діда було затримано при спробі проникнення до місця дислокації підрозділів ЗСУ, куди він направлявся за завданням "Олексія" для пошуку можливого місця розміщення СВП та перевірки якості мобільного зв'язку", – наголосив Лубківський.

Нагадаємо, 16 січня чоловік приніс українським військовим на блокпост трьохлітрову банку меду, в якій виявилась вибухівка. В результаті цього теракту загинув український військовослужбовець і трьох було поранено. Бійці Служби безпеки України спільно з батальйоном "Чернігів" знайшли і затримали злочинця 10 лютого у Станициці Луганській.