Ексміністр юстиції Олена Лукаш заявила, що “здача” Криму – не новина для українців. Про це вона повідомила в ефірі телеканалу “112 Україна”, коментуючи оприлюднені екснардепом Давидом Жванією факти про події, які призвели до анексії півострова.

“Люди з правильним, народним, нормальним, природним мисленням розуміють, що є прямий причинно-наслідковий зв’язок між Майданом і тим, як ми живемо зараз навіть. Що інерція цього злочину вплинула на кожного українця, незалежно від того, як він ставився до Майдану – підтримував його або заперечував. І Жванія говорить ці ж речі. Ось сьогодні він каже, що Турчинов, Порошенко і Яценюк причетні до здачі Криму, тому що американці просили їх про це, про це Трамп говорив пару років тому, про це Болтон писав у своїх мемуарах. Саме Трамп дорікав Обамі в бездіяльності, коли проходила анексія Криму. Говорив, що його обхитрили, що він повинен був захистити Крим, і нічого не зробив, Болтон писав про це. Що нового сказав, насправді, Жванія? Абсолютно нічого”, – заявила Лукаш.

Вона підкреслила, що влада не діє, бо сама перебуває в полоні міфів про Майдан.

“З кожним Майданом Україна втрачає шматок своєї території. Майдан 4-го року – ми втратили шельф острова Зміїний 10 тис. кв. метрів, кілометрів, вибачте. Майдан 14-го року – Крим, війна на Донбасі. А реальні кримінальні справи? Звичайно ж ні. Свідчення він вже дав. Він дав інформацію про вчинення злочину. І ця інформація загальновідома. Він же багато місяців її дає. На неї ніхто не реагуватиме, бо команда Зеленського свято вірить і вшановує ці три міфи. Міф про святий Майдан – Зеленський бере лампадки і чеше до липової Небесної Сотні, прекрасно знаючи, скільки там “липи” насправді, не згадуючи про загиблих співробітників правоохоронних органів. Повторює міфи про Майдан, мовчить про Крим. І ніхто при ньому не розслідує ці злочини”, – зазначила Лукаш.