Близько 10 мільйонів пенсіонерів з 11,7 млн ​​отримають планове підвищення мінімальних виплат за грудень у зв’язку з підвищенням з 1 грудня соцстандартів.

Піднімуть не тільки мінімальні пенсії, а й перерахують різні надбавки, доплату за понаднормовий стаж, які обчислюються у відсотках від мінпенсії.

Також з 1 грудня збільшать прожитковий мінімум для всіх категорій населення, а з 1 січня 2019 року влада обіцяє підвищити пенсії військовослужбовцям.

Нагадаємо, грудневе підвищення – планове, передбачено законом про держбюджет на 2018 рік. Це буде друге збільшення соцстандартів за рік, як і в 2017 році, попереднє підвищення було з 1 липня.

У цифрах це виглядає так: прожитковий мінімум (ПМ) на одну людину в місяць, який використовується для розрахунку макропоказників держбюджету, піднімуть до 1853 грн (+76 грн), ПМ для працездатних – до 1921 грн (+80 грн), для непрацездатних (пенсіонери , особи з інвалідністю) – до 1497 (+62 грн), для дітей до 6 років – до 1626 (+67 грн), для дітей від 6 до 18 років – до 2027 (+83 грн).


Як роз’яснили нам у Мінсоцполітики, крім пенсіонерів, які мають мінпенсії, яких налічується всього близько 300 тис. Чол., Доплати в розмірі 12,5 грн / міс. за кожен рік стажу отримають ті, у кого є наднормативний стаж роботи, люди, які отримують пенсії у зв’язку з втратою годувальника, ветерани війни, орденоносці, у яких є надбавки у відсотках від ПМ.

На величину збільшення ПМ для дітей відповідного віку виростуть посібники для матерів-одиначок, а також допомоги по безробіттю.

Економісти кажуть, що зростання соцстандартів необхідний, так як ціни у нас теж ростуть, але підвищення мінімальних виплат другий рік не встигає за інфляцією.

У відсотках прожитковий мінімум з грудня збільшиться на 4,3%, що нижче, ніж зростання цін: за останніми даними Держслужби статистики, інфляція за 9 місяців року склала 5,6%, але за весь рік аналітики Нацбанку прогнозують її 10,1%.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання


«З 1 липня соцстандарти підняли на 4,5%, з 1 грудня ще на 4,3%, це в сумі 8,6%, а інфляція за офіційними прогнозами очікується більше 10%, – роз’яснив нам виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин . – Хоча навіть таке зростання виплат – підмога для мають невеликі доходи ».

Але експерт побоюється, що через збільшення доходів багато незаможні отримають менше субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.

Президент Украналітцентра Олександр Охрименко, навпаки, впевнений, що зростання соцстандартів не вплине на субсидії, так як через подорожчання газу збільшаться і суми в платіжках. За його словами, це не прискорить і інфляцію, так як надбавки невеликі і фактично вони вже «з’їдені» підвищенням цін.


 
За проектом держбюджету на 2019 рік, прийнятого Радою в першому читанні, соцстандарти повинні підвищитися двічі: з 1 липня і з 1 грудня. ПМ на одну людину піднімуть спершу до 1936 грн (+83 грн, або на 4,5%), потім до 2027 грн (+91 грн, або на 4,7%), а всього за рік ПМ побільшає на 174 грн, або на 9,4%. Це на 2% вище запланованої Кабміном інфляції. А ось минзарплата виросте вже з 1 січня відразу на 450 грн (+ 12%), або до 4173 грн, але подальше збільшення дози протягом року не заплановано.