По допомогу до українців звертається мама немовлятка Вікторії з Львівщини. Дівчинка народилася без жовчовивідних шляхів.

Рідкісну патологію лікарі виявили не одразу – спершу списували незвичний колір шкіри на жовтяницю, яка часто буває у новонароджених. Зволікання мало важкі наслідки. "Лікар сказав, печінка дуже вже зруйнована за цей термін. Тому потрібна лише трансплантація печінки", – розповіла Наталія Ріф.

Дитина щодня мучиться від болю, їй важко дихати. Животик немовляти постійно росте, бо рідина не виводиться з організму. Допомогти вітчизняні хірурги не в силах, бо така трансплантація в Україні під забороною. "Стан вкрай важкий. Дитина має вичерпаний резерв власного органу і потребує трансплантації. Часу вже майже не залишилося. Ми розраховували, що вона може прожити зі своїм органом до початку листопада, а вже листопад. В нас вичерпуються можливості", – каже завідувач відділення вроджених вад розвитку і хірургії новонароджених  дитячої лікарні Львова Галина Курило.

Оперувати хвору згодні в Бельгії, але це потребуватиме коштів – 110 тисяч євро плюс іще 20 тисяч за перебування в клініці та супутні послуги. "Це дуже великі кошти для нашої родини. Це просто шалені кошти. Хоча би кожен якусь копійку – і вона вже вийде у велику суму, яка вже зможе врятувати життя моєї донечки", – просить мама дитини. Родині вже вдалося зібрати майже 50 тисяч євро, але для порятунку потрібні ще 80 тисяч, і якомога швидше. Допомогти Вікторії перемогти хворобу може кожен, якщо відгукнеться на її біду грошовим переказом на картку ПриватБанку 5168 7427 0860 0949. Отримувачем коштів є мама Наталія Вікторівна Ріф.