Прокуратура Києва виявила мільйонні зловживання при закупівлі шкільного обладнання посадовими особами структурних підрозділів Міністерства освіти і науки.

За результатами слідства начальнику відділу Державної наукової установи "Інститут модернізації змісту освіти" оголошено підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, а завідувачу відділу НЦ "Мала академія наук України" – у скоєнні кримінального злочину, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 364 КК України, повідомляє прес-служба прокуратури.

"Досудовим розслідуванням встановлено, що посадові особи структурних підрозділів Міністерства освіти, діючи в інтересах приватної фірми і з метою одержання неправомірної вигоди, навмисне внесли до Типового переліку засобів навчання та обладнання для кабінетів фізики, хімії та біології в загальноосвітніх навчальних закладах характеристики, яким відповідає продукція тільки однієї торгової марки", – йдеться в повідомленні.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Відзначається, що зазначеними діями були створені штучні перешкоди для участі в проведенні тендерів із закупівлі шкільного обладнання інших учасників, а також забезпечена перемога в конкурсі офіційному представнику зазначеної торгової марки в Україні.

"За даними слідства, у результаті непрозорого проведення закупівель, державному бюджету завдано збитків на суму майже 5,5 млн грн. Також досудовим розслідуванням встановлено, що посадові особи фірми-постачальника при реалізації обладнання за бюджетні кошти, вивели на підконтрольні підприємства в офшорній зоні більш 17 млн ​​гривень", – заявили в прокуратурі.