10 мільйонів від SoftServе, 500 тисяч гривень від Святослава Вакарчука, 100 тисяч від Комітету підприємців Львівщини, більші і менші суми від різних львівських підприємців, які навіть не намагаються афішувати свої внески. Підприємства, які вчора експортували модний одяг, сьогодні шиють захисні костюми для медиків і маски. Волонтери, які виготовляють антисептики і роздають їх людям, допомагають стареньким дотримуватися суворого карантину і купують для них харчі. А ще – безкоштовні щоденні вебінари для підприємців, освітян, батьків.

Усе це за тиждень організував Громадський штаб “Діємо разом”, який у Львові постав за ініціативи Ярослава Рущишина.

Ініціатива об’єднує підприємців і волонтерську спільноту у боротьбі з загрозою коронавірусу. Влада робить свою роботу, громадський штаб доповнює і закриває прогалини там, де ані місто, ані держава ще не встигають відреагувати. Інціатива працює у трьох напрямах:

  • допомога лікарням і медикам
  • допомога вразливим категоріям населення
  • вебінари для працівників, освітян, батьків, консультації для бізнесу в час кризи.

“Я хочу подякувати кожному, хто відгукнувся на наш заклик. За цей тиждень львівські підприємці задекларували свою велику підтримку громаді міста у боротьбі з коронавірусом.

Це – Олена Вовк та Ростислав Вовк, керівники компанії “Ензим” і “Кормотех”, які купують медичні матеріали та обладнання на суму 4 млн. грн для кількох лікарень Львова. Це – компанія SoftServe, яка виділила 10 млн грн на медичні потреби. Це – Всеволод Білас і компанія “Моршинська”, які купують апарат штучної вентиляції легень для Стрийської районної лікарні. Фабрика “Жива” вже шиє захисні костюми для медиків. “Авіація Галичини” виготовляє маски.

Ми в ініціативі “Діємо разом” щодня оновлюємо список потреб лікарень і надаємо цю інформацію всім охочим допомогти. Також формуємо, разом з владою і меценатами, резервний запас для шпиталів Львова. Цей склад при Львівському Діагностичному центрі на Пекарській”, – розповідає народний депутат від “Голосу” Ярослав Рущишин.Вчора до Львова вдалося доставити 9 км спеціальної тканини, з якої на “Живі” пошиють майже 3 тис захисних костюмів медикам.

“Ця тканина дорога. Її зараз дуже важко знайти. Тут ми теж дякуємо за допомогу і гроші львівським підприємцям”, – каже Северин Хобзей, котрий займається логістикою для медичної ініціативи.

Крім того хлопець, якому також довелося закрити власний заклад харчування через коронавірус, обдзвонює роботодавців у різних галузях, які ще не увійшли в кризу. Так він формує список вакансій. Їх штаб “Діємо разом” публікує на своїй сторінці у фейсбуку за напрямами – таксі, служби доставки, агрофірми. Усе для того, щоб люди, яких часто відправили у відпустки “за свій рахунок”, могли заробити на прожиття, щоб знали, де можуть шукати роботу”, – пояснює Северин Хобзей.

Щодня на сторінці “Діємо разом” у фейсбуку проводять безкоштовні вебінари. Психіатри, юристи, лікарі, айчари, мікробіологи – високого рівня спеціалісти в режимі онлайн консультують підприємців, освітян, батьків, просто працівників про те, як діяти в режимі карантину.

Кожен охочий може долучитися до штабу “Діємо разом” як волонтер або меценат. Для цього треба написати на пошту [email protected] #ДіємоРазом або зателефонувати 0673186744.

Якщо Ви маєте змогу допомогти, то можете
переказати гроші на рахунок:
РЕКВІЗИТИ:
ГО “КПЛ”, ЄДРПОУ 33533042
IBAN UA573395000000026000941377001
в АТ “ТАСкомбанк” МФО 339500
Призначення: безповоротна фінансова допомога для забезпечення статутної діяльності громадської організації.
КАРТКОВИЙ рахунок: 5169541500081798