В Україні наступний сплеск оформлення субсидій очікується після того, як прийдуть перші платіжки за опалення. За новими правилами щодо субсидіантів діють посилені вимоги.

Що не можна робити для того, щоб отримати "комунальну знижку".

Працювати нелегально. Знижку можуть отримати тільки ті, хто перебуває в Центрі зайнятості, платить добровільно ЄСВ або офіційно працюють. Решта сімей з безробітними ризикує залишитися без допомоги від держави.

Купувати нові машини. Якщо у сім'ї є авто не старше п'яти років, субсидію вона не може отримати. Вважається, якщо в українця є гроші на відносно нове авто, значить, повинні бути гроші на комуналку.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Робити великі покупки. Якщо за раз витратити більше 50 тис. грн, субсидію в наступному опалювальному сезоні отримати не можна.

Брехати в декларації. Згідно із законом всю незаконно отриману субсидію потрібно повернути в бюджет. Якщо ви в декларації назвали неправдиву інформацію, ви можете не просто залишитися без "знижки", але і повернути незаконно отримані гроші.

Не платити за комуналку. Кілька місяців заборгованості за комуналку досить, щоб залишитися без знижки. Тому важливо справно оплачувати послуги.

Раніше повідомляли, що при призначенні українцям субсидії будуть враховувати тільки тих, хто фактично проживає в будинку, а не тих, хто в ньому прописаний.

До речі, за новими правилами борги за комуналку українці будуть відпрацьовувати. Залучати до роботи будуть тільки за бажанням. Наприклад, якщо власник однієї з квартири не має матеріальної можливості оплатити рахунки, за згодою з ОСББ він може пофарбувати під'їзд, облагородити прибудинкову територію і т.п.