Міцніша, тонша і легша за попередників. Сапфірова броня – чи не найкраще уберігає життя наших воїнів. А створюють її науковці Харківського інституту монокристалів.

Вирощувати сапфір починають з підготовки вихідного матеріалу – шихти. Сапфір народжується за тиждень або два – залежно від розміру. Далі науковці працюють над створенням прозорої броні.

Перший шар – це зміцнене скло, потім сапфір, зміцнене скло і полікарбонат, який запобігає вже наступні. Коли сапфір вже сплющує кулю, полікарбонат не дозволяє осколкам потрапити на людей, які захищені в бронетехніці,


— пояснюють науковці.

Таке кількашарове скло у два з половиною рази легше і тонше за стандартну броню. Воно захищає і старі бронемашини, і нові Дозори-Б.

В Інституті кажуть, що завдання сапфіра саме розплющити цю кулю, тобто затупити її, зменшити кінетичну енергію, щоб вона далі не рухалася. Передбачається, що така броня витримує трикратне влучання.

Окрім бронемашин, в Інституті удосконалюють і захист військової авіації. Сапфір використовують для підкладки інфрачервоних світло-фільтрів, які здатні обманювати самонавідні ракети.

Прозорі пластини уже пройшли випробування на Сході. У жоден оснащений ними вертоліт ракети не поцілили.