Для громадських активістів створили мережу колективної безпеки "ЗахисТИ", яка стане платформою для запобігання будь-яким нападам чи утискам та реакції на них.

Проект ініціював Рух “Визволення” за  участю організацій-партнерів Української Гельсінської спілки з прав людини, Тернопільської правозахисної групи та мережі адвокатів-волонтерів.

Мережа колективної безпеки «ЗахисТи», покликана попереджати та захищати громадських активістів від нападів і «стане одним з тих стимулів, які правді змінять ситуацію в країні з критичної на нормальний стан, коли займатися активізмом […] буде не лише безпечно, а й буде підтримуватись та стимулюватись державою». 

Про це заявив Олександр Павліченко, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі. 

«Ті 70 бранців Кремля, які на сьогоднішній день перебувають на території Російської Федерації і були поміщені до місць несвободи на підставі надуманих кримінальних вироків, вони так само були активістами. І держава виступає на державному рівні, захищаючи їх, кажучи, що це – активісти. Але разом з тим, вона не бачить проблеми всередині себе», – додав Олександр Павліченко.

Долучитися до мережі може кожна людина, яка через свою громадську діяльність відчуває себе в зоні ризику. Для цього вона повинна заповнити анкету, в якій розповість про свій досвід у громадській діяльності, та описати потенційні загрози для себе через свою активність."Після того як ми перевіримо, чи ця людина відповідає принципам та правилам нашої мережі, тобто займається громадською діяльністю і є доброчесною, ми її включаємо до відкритих списків. Ідея полягає в тому, щоб показати, що кожна людина і кожен активіст, який знаходиться в цих списках, знаходиться під захистом. Якщо людину будуть чіпати, то ми всі разом будемо її захищати", – розповіла під час презентації мережі "ЗахисТИ" її координатор Анастасія Семка.

Зокрема, активістам обіцяють надавати юридичний захист, а за потреби – фізичний. Також фактам переслідувань надаватимуть максимального розголосу.

 "Ми віримо, що публічність та привернення уваги до діяльності активістів допоможе запобігти ймовірним нападам", – уточнила Семка.

На сторінці, де кожен може заповнити анкету, наголошується, що всі члени мережі мають діяти за принципом “один за всіх, і всі за одного”. Якщо протиправні дії будуть вчинятися щодо одного з активістів, то всі інші повинні надавати йому підтримку.

Долучені до "ЗахисТИ" активісти поширюватимуть інформацію про факти тиску на інших учасників мережі, а також за потреби виходитимуть на акції протесту тощо. 

Мережа колективної безпеки "ЗахисТИ" покликана попереджати та захищати громадських активістів від нападів і стане одним з тих стимулів, які правді змінять ситуацію в країні з критичної на нормальний стан, коли займатися активізмом буде не лише безпечно, а й буде підтримуватися та стимулюватися державою", – у свою чергу додав Олександр Павліченко, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини. 

Нагадаємо, з початку 2018 року правозахисники зафіксували щонайменше 53 напади на громадських активістів по всій Україні.

Приєднуйтесь:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdI6smYx-eALdDSBEZESNy6KCvB7_GUoh1AESXmFRxjL5bQaA/viewform?fbclid=IwAR3nLpt1izYTs43Pw4IYvV-sqPd3_TmqDly0GKQHtphAzHMDhAhLMrgQzew