Для реформування прокуратури України не знадобляться гроші з державного бюджету, оскільки донори ЄС готові вкласти кошти в цей процес, заявив заступник генпрокурора України Давид Сакварелідзе, передає Корупція.Інфо із посиланням на Подробности

При реформуванні прокуратури треба враховувати один важливий момент: без високої, адекватної заробітної плати неможливо утримати людину на прокурорської посади, зазначив він.

При цьому, Сакварелідзе пояснив, як буде виглядати реформована прокуратура в Україні.

"Але після того, як будуть зроблені конкретні кроки у відповідності з новим Законом "Про прокуратуру", який запрацює з 15 липня цього року, будуть набрані нові люди і надана можливість порядним прокурорам самим, через конкурс, дійти до посади, наприклад, місцевого прокурора, керівника місцевої прокуратури або його заступника, – тоді держава, звичайно ж, повинно створити їм умови", – сказав Сакварелідзе.Зарплата прокурорських працівників, на його думку, повинна також залежати від регіону.

"Скажімо, в Києві вона може бути вище, ніж, наприклад, в Чернігівській області, тому що тут елементарно зняти квартиру коштує дорожче, ніж там. Але ці відмінності не можуть бути дуже істотними",- пояснив він .
 

Сакварелідзе уточнив також, що він має на увазі під адекватною зарплатою: "Якщо називати конкретні суми, то мінімальна зарплата прокурора не може бути меншою за 2-2,5 тисяч в перерахунку на долари. Зарплата слідчого не може бути менше 1,5-1,8 тис дол., і це тільки щоб виживати".