Українцям, які вийшли на пенсію до 2010 року, перерахують і підвищать пенсії в залежності від реального стажу, а не виплат Єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду.

Про це заявив віце-прем'єр-міністр Павло Розенко в ефірі телеканалу "Еспресо".

"Ми розуміємо, що це несправедливо, коли людина "пропахала" все життя і отримує мізерну пенсію. Зараз ми робимо тільки перші кроки. А вже найближчим часом плануємо презентувати нові програми по пенсійному забезпеченню тих людей, які мають великий стаж роботи", – заявив віце-прем'єр.

За його словами, нова формула дозволить вище оцінити стаж, а не розмір зарплати. Розенко зазначив також, що уряд продовжить роботу над удосконаленням пенсійної системи.

Нагадаємо, в Україні з 1 січня значно підвищили пенсії близько 500 тис. Військових пенсіонерів. Крім того, ще приблизно 2 млн українців отримають надбавку у зв'язку з ростом мінімалки.

У 2019 виплати підвищать приблизно на 25% від отриманої прибавки. Крім цього, в Україні перерахують пенсії українцям з великим стажем. Вони згідно із законом мають право на виплату в розмірі не менше 40% від мінімальної зарплати. У 2018 році ця 1489 гривень, а з 1 січня 2019 го – тисячі шістсот шістьдесят дев'ять гривень. Тобто майже на 180 гривень більше.