Багато з нас йдуть на вербну неділю до церкви, щоб освятити гілки верби. Але ось, що робити з освяченою вербою і як її застосувати для зміцнення здоров'я і благополуччя, передає Корупція.Інфо

Освячуються гілочки верби в церкві в суботу (на вечірній службі) і в неділю (на ранковій). Так що вибирайте самі, коли краще відправитися до церкви. Але в суботу зазвичай на службах людей менше, а значить, ваш малюк може побачити і зелене море гілок в руках людей, і посмішки на обличчях, і почує урочисте звучання молитов.

Що робити з освяченою вербою

Обов'язково легенько вдарте кілька разів всіх членів сім'ї освяченою гілочкою, примовляючи: "Не я б'ю, верба б'є. За тиждень – Великдень; Будь великий, як верба, А здоровий, як вода, Та богатий, як земля!" Зазвичай ця процедура особливо подобається діткам, вони сприймають її як гру. Наші предки вірили, що цей ритуал обов'язково зміцнить здоров'я всіх членів сім'ї на весь рік. Після цього гілочки верби зазвичай розміщують у ікон або за іконами. У воду їх ставити не треба.

У чистий четвер потрібно дістати одну гілочку верби і до сходу сонця заварити в окропі (опустіть гілочку в 1 л окропу, проваріть 1-2 хвилини, вимкніть і дайте настоятися 10-15 хвилин). Цим відваром слід умитися і ополоснуться – такий ритуал сприяє наданню сил і здоров'я.

Популярне: Штрафи до 6800 грн і перерахунок пенсій: Що зміниться для українців вже від сьогодні
 

У день, коли печуться паски, гілочка верби також стане помічницею. Саме нею закріплюються різноманітні прикраси на пасках (голубки, квіти і т.д. з тіста). Її також можна використовувати в якості зубочистки під час запікання м'яса – оскільки всі страви, які зазвичай готують господині до Великодня, вважаються особливими, процес їх приготування теж стає не зовсім традиційним.

За старих часів існував ще один спосіб використання гілочок верби – для успішного зачаття. Жінці, яка не могла завагітніти, належало з'їсти десять вербових бруньок через п'ять днів після закінчення критичних днів. Сьогодні цей спосіб викликає чимало скептичних посмішок, але, врешті-решт, в це свято головне все-таки не логіка, а віра.

Гілки верби протягом року повинні стояти біля ікон. А через рік їх потрібно спалити або викинути в річку. В сміття їх викидати ні в якому разі не можна.