Підозра у держзраді народному депутату Віктору Медведчуку ніяк не пов’язана з візитом держсекретаря США в Україну. У той же час саме розслідування і судовий процес триватимуть кілька років. Таку думку висловив політолог Володимир Фесенко на своїй сторінці у фейсбук.

Він переконаний, що далі варто чекати пред’явлення звинувачення політику і передачі справи в суд. Експерт пояснив, чому це відбудеться: по-перше – політична воля президента Володимира Зеленського (Медведчук сприймається як головна внутрішня загроза для нацбезпеки); по-друге – є суспільний запит на кримінальне переслідування і покарання Медведчука.

У той же час він прогнозує, що епопея зі слідством і судом затягнеться на кілька років.

“Чи буде затримання Медведчука? Залежить від його присутності в Україні і ефективності дій правоохоронців. Це тепер такий міні-трилер. Медведчук в ролі нелегала (напевно, вперше у своєму житті). Але якщопиниться у СІЗО або в політеміграції, то також вперше. Загалом, для Віктора Володимировича починається нове і дуже незвичайне життя”, – написав Фесенко.

Після того, як у Меведчука почалися обшуки, а потім генпрокурор оголосила про підозру йому, відразу активізувалися захисники політика, мовляв, держсекретар США Ентоні Блінкен “дав вказівку” взятися за кума Путіна.

Фесенко зазначив, що Байден, Блінкен і Нуланд були при владі у США і до 2016 року, але тоді не було ніяких рухів щодо Медведчука. У той же час останнім часом Америка взялася за Коломойського, Фірташа, але не за Медведчука.

“Його немає в США, він ніяк не причетний до втручання в американські вибори, до Трампа, а значить він нинішній американській владі не цікавий. Це звучить цинічно, але, на жаль, це так. Насправді у нинішніх подій навколо Медведчука суто внутрішня українська логіка”, – підкреслив політолог.