Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю італійському телеканалу Rai 1 заявив, що президент Франції Еммануель Макрон нав’язував йому поступки на користь Росії, щоб допомогти Путіну «зберегти обличчя».

“Макрон хотів знайти результати у посередництві між нами. Він не знайшов. І не з нашого боку. Він не знайшов з боку РФ. А мені пропонував деякі речі, пов’язані зі поступками щодо нашого суверенітету для того, щоб зберегти обличчя Путіна. Мені здається , це не дуже коректно. Ми не готові зберігати щось комусь і втрачати за це свої території. Це не дуже справедливо. Це втрачений час”, – сказав Володимир Зеленський.

Також в інтерв’ю Президент України розповів, що зараз на переговорах йдеться про відхід Росією на межі територій, зайнятих до 24 лютого.

Крім того, Зеленський наголосив, що готовий говорити з Путіним без посередників. «Тільки з ним, але без його посередників, і на умовах діалогу, а не ультиматумів».

«Етап, коли з Росією можна було вести діалог «з вином за столом», – у минулому. У цьому келиху не вино, а кров наших людей. Але має бути прагматичний діалог. Ми розуміємо, що після кожної війни приходить мир, і якщо є шанс закінчити війну діалогом, потрібно використати цей шанс», – додав Зеленський.

Зазначимо, що вчора президент Франції Еммануель Макрон у телефонному режимі обговорив ініціативу щодо створення «європейської політичної спільноти» відразу з кількома лідерами країн ЄС. Про це йдеться у комюніке пресслужби Єлисейського палацу.

В документі говориться про те, що французький президент поспілкувався зі своїм італійським колегою Серджо Матареллою, а також прем’єр-міністрами Данії Метте Фредеріксен і Швеції Магдаленою Андерссон. З усіма політиками Макрон обговорив ідею створення альтернативної Європейському Союзу організації, в яку, за його думкою, повинна увійти і Україна.

В адміністрації президента Франції відзначили, що Матарелла погодився з необхідністю запровадження «європейської політичної спільноти», в той час як представники скандинавський країн висловили готовність обговорити цю можливість у найближчі тижні на рівні Європейської ради.