694293

Міністр юстиції Павло Петренко заявив, що всі документи для звільнення Юрія Солошенка і Геннадія Афанасьєва готові у Росії для прийняття рішення.

Про це він сказав журналістам, повідомляє "Інтерфакс-Україна", передає Корупція Інфо.

"Йдуть паралельно два процеси: юридичний і дипломатичний. Що стосується юридичного процесу, всі документи готові, і вони зараз є у РФ для прийняття рішення на підставі Конвенції", – зазначив Петренко.

За його словами, якщо це питання передачі вирішать дипломатичним шляхом через інший механізм, "то ми його відразу імплементуємо".

Петренко додав, що ситуація може бути така ж, як і з Надією Савченко, коли процес був юридичним, а потім було прийнято рішення після дипломатичних переговорів передати її на територію України.

Нагадаємо, Афанасьєва звинувачували у створенні у Криму терористичної групи, він був засуджений в Росії в 2015 році на 7 років колонії суворого режиму як передбачуваний спільник українського кінорежисера Олега Сенцова, якого в свою чергу посадили на 20 років.

73-річного Солошенка в Росії звинувачують в шпигунстві, його засудили до 6 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.